خارش گوش مهمترین نشانه عفونت است

5 plus ones based on 5 ratings

خارش گوش مهمترین نشانه عفونت است

التهاب پوشش کانال خارجی گوش و لایه خارجی از پرده گوش، عفونت کانال خارجی گوش نام دارد. شایع ترین این التهاب خود دو نوع دارد؛ یکی نوع حاد و دیگری نوع مزمن است.

عامل ابتلا به این نوع از عفونت می تواند قارچ یا اگزما باشد. چنانچه فرد به عفونت مزمن از نوع اگزمایی دچار شود گوش او دچار خارش شدید خواهد شد و پوست ورودی کانال گوش به صورت پوسته پوسته در خواهد آمد؛ ضمن اینکه محیط داخل گوش، خشک می شود.

برای درمان عفونت مزمن گوش از نوع اگزمایی قطره استروئیدی و پماد تجویز می شود. افرادی که به عفونت قارچی کانال گوش (مزمن) مبتلا هستند دچار خارش و کاهش شنوایی در زمان ابتلا به بیماری می شوند. ترشحات قارچی به صورت مایع سفید و آبکی و در برخی موارد به صورت سیاه رنگ دیده می شود و این ترشح مثل کپک است. برای درمان این نوع از عفونت باید ترشحات گوش را خارج کرده، محیط گوش این دسته از افراد همیشه خشک باشد.

قطره های موضعی و ضدقارچ هم موارد دیگری هستند که برای بیمار تجویز می شوند. افرادی که به عفونت کانال خارجی گوش از نوع مزمن اگزمایی مبتلا هستند نمی توانند به پزشک مراجعه نکنند چرا که به قدری خارش در گوش آنها ایجاد می شود که غیرقابل تحمل خواهد بود.

عفونت های گوش چه از نوع حاد باشند و چه از نوع مزمن در 90 درصد مواقع یکطرفه هستند و تنها در 10 درصد موارد به صورت دوطرفه دیده می شوند.

برخی از افراد عامل زمینه ای ابتلا به عفونت را ندارند؛ مثلا با شنا در آب های آلوده دچار عفونت گوش شده اند؛ این دسته از افراد با مراجعه به پزشک و استفاده از داروهای مخصوص درمان می شوند ولی عده دیگری از افراد وجود دارند که عامل زمینه ای در آنها وجود دارد و ممکن است بعد از درمان دوباره به عفونت دچار شوند.

بهاره جلالوند
***

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

14 دیدگاه برای خارش گوش مهمترین نشانه عفونت است

 1. مریم گفت:

  سلام

  همسر من به مدت 6. 7 سالی هست که به عفونت گوش مبتلا است و به پزشکای بسیاری مراجعه کرده اما درمان نشده و همچنان خارش در هر دو طرف گوش هایش دارد
  لطفا راهنماییم کنید

 2. ناشناس گفت:

  برای عفونت گوش عسل و سرکه را مخلوط و 4شب 1 قطره در گوش ریخته خوب میشه

 3. سیدتوفیق موسوی گفت:

  مدتیه که دذگاه گوش من به شدت پوست پوست میشه ولی خارش یا کم شنوایی ندارم.دوستان اگه حلی هست راهنمایی کنید

 4. سیدتوفیق موسوی گفت:

  لطفا کانل خودتون رو در تلگرام راه اندازی کنید

 5. HAMED SARVAR گفت:

  سلام
  مدت 9-10ساله که به قارچ گوش در گوش راستم مبتلا هستم دکترهای متخصص زیادی رفتم اینقدر داروهای چرک خشک کن الکی خوردم که بدنم حساسیت قرصی پیدا کرده پرده گوشم هم سالم هست اما هر یک ماه یکبار متورم میشه به طوری که تا دو هفته چیزی نمیشنوم لاله گوشم هم زخم میشه میگن باید آب نره داخل گوشت ولی دادم گوشگیر برام درست کردن با سشوار هم کاملا خشک میکنم اصلا هم گوشم رو دستکاری نمیکنم اما راه درمان همیشگی نداره دوهفته الاسه هفته.تو موارد عادی هم ورم داره شبا که میخوابم روزها بیدار میشم تا یه ساعت ورم داره و کمکم میخوابه. دیگه خسته شدم کسی راه حل سنتی نداره.

 6. نسیم گفت:

  من خودم خارش شدید داشتم متخصص گفت اگزماست. عسل وروغن زیتون روهرشب مخلوط کرده وداخل گوش میریختم که کاملا خوب شدم.البته چون من عادت خیلی بدی دارم خیلی دست توی گوشم میکنم کمی دوباره خارش پیدا کردم. شما سعی کنید دست توی گوشتون نکنید.چرک خودش خارج میشه

 7. گلی گفت:

  ممنونم بابت مطالب مفیدی که قرار میدید!

 8. فرانک گفت:

  من مدت دوسال هست که هر دو گوشم قارچ شده هم داخل ایران و هم خارج از ایران بار ها و بارها دکتر رفتم ولی درمان نشدم فقط هی قطره میدن و.فقط میگن نباید آب بره داخلش من هر کاری میکنم ولی باز فکر میکنم موقع استحمام اب داخل گوشم میره که گوشم خوب نمیشه واقعا ناراحتم😔😔 چی کار کنم ممنون میشم البته چند شبی هست دارم سرکه میچکونم

 9. الناز گفت:

  من مدته پنج ساله که خارش گوش دارم مدام میخاره و مایع سفید ازش خارج میشه هر دکتری بگید رفتم تا دارو استفاده میکنم خوبه همین که قطع میشه دوباره روز از نو روزی از نو کلافه ام کرده تو رو خدا کسی راهی سراغ داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *