مراقبت از موهای بلند

مراقبت از موهای بلند

موها یکی از زیباترین نعمت های الهی است که اگر سالم، شاداب و براق باشند زیبایی آنها با هیچ نوع زیورآلاتی قابل قیاس نیست.

موهای بلند و سالم یکی از زیبایی های ماندگار و همیشه همراه برای کسی است که آنها را دارد. موهای براق و درخشان بی تردید بسیار جلب توجه می کند، اما همین موهای بلند، کار و زحمت بسیاری می طلبد تا به موهایی زیبا و خیره کننده تبدیل شوند. موهای زبر و شکننده و نامرتب، ظاهری ناسالم و ناخوشایند دارند.
در ادامه چند راهکار برای زیبایی و سلامت هر چه بیشتر موها را با هم بررسی می کنیم:

• اطمینان حاصل کنید که موهایتان را بر اساس نیازی که دارند شستشو می دهید.
شستشوی هر روزه موها برای بیشتر موها غیر ضروری است. زیرا مو به مقداری از روغن کف سر نیاز دارد تا به وسیله آن، موها درخشان و نرم شوند. شستشوی هر روزه این روغن ضروری را از بین می برد. البته این موضوع در مورد کسانی که موهای چرب دارند استثنا است. کسانی که موهای چرب دارند هم می توانند به جای شستشوی هر روزه موها از شامپوهای خشک کننده استفاده کنند یا از پودر بچه استفاده کنند. پودر با جذب چربی مو باعث می شود تمیز و مرتب به نظر برسد. نحوه استفاده از آن هم بسیار آسان است؛ یک یا دو قاشق چایخوری پودر بچه را روی کف سر، جاهایی که بیشتر چربی دارد، بریزید و سپس با برس شانه کرده و پودر را از موها دور کنید.

• از محصولات و فرآورده های متناسب با موی خود استفاده کنید.
پیش از هر چیز جنس موی خود را بشناسید. موی شما می تواند چرب، خشک، رنگ شده، معمولی یا دارای تارهای نازک باشد. اگر در مورد نوع موهای خود مطمئن نیستید می توانید با متصدی یک سالن آرایش معتمد مشورت کنید.
پس از هر بار شستشو، ویتامینه کردن موها یک ضرورت است. برای موهای بلند هم هفته ای یک مرتبه باید موها را عمیق ویتامینه کرد. می توانید مواد ویتامینه کردن عمیق را خریداری کرده و این کار را در منزل انجام دهید تا از پرداخت هزینه گزاف هفتگی، به سالن های آرایشی معاف شوید. روش کار هم به این صورت است که مواد تقویت کننده را روی کف سر می گذارید و پس از 15 دقیقه موها را می شویید.

• از یک برس خوب و با کیفیت استفاده کنید.
برس های خوب و مرغوب نه تنها گره های مو را بهتر و راحت تر باز می کند، بلکه با توزیع مناسب چربی طبیعی سر به ساقه های مو باعث زیبایی و درخشندگی بیشتر موها می شود.

• هر 6 یا 8 هفته کمی نوک موها را کوتاه کنید.
موخوره ها که درواقع با شاخه ای شدن موها شناخته می شوند، نه به خودی خود درمان می شوند و نه هیچ محصول آرایشی- بهداشتی می تواند شما را از شر آنها خلاص کند. چیدن نوک موها علاوه بر اینکه از مجعد شدن و شکنندگی موها جلوگیری می کند، بهترین و موثرترین راه مبارزه با موخوره است.

• نحوه زندگی شما تاثیر مستقیم بر حالت موهای شما دارد.
خوردن غذاهای سالم و ورزش مرتب عواملی هستند که بر استحکام و زیبایی بیشتر موها تاثیر می گذارند. حرکات ورزشی، اکسیژن رسانی به کف سر و دیگر جاهای بدن را تسهیل می کند.
از طرفی خوراکی هایی که حاوی روغن خوب هستند مثل انواع دانه ها و ماهی، برق خاصی به موها می بخشند. این نوع مواد غذایی و تمرینات ورزشی برای سلامت قلب هم مفید است. در واقع یک تیر و دو نشان است.

موهای خود را عامل زیبایی بسیار گرانبهاتر و موثر از جواهرات خود بدانید. موها در واقع قاب صورت هستند و همیشه و در هر کجا با شما هستند. نگهداری موهای بلند کار دشواری است اما آنقدر زیبایی مو در زیبایی افراد موثر است که هیچکس از این کار سخت شانه خالی نمی کند.

زهره بانی
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *