مردها چه زنی را همسر ایده آل می دانند؟

مردها چه زنی را همسر ایده آل می دانند؟

برای تازه عروس ها این که همسرشان روز به روز عاشق تر شود، موضوع بی اهمیتی نیست. آن ها دوست دارند با تک تک حرف ها و رفتارهایشان یک قدم به همسرشان نزدیک تر شوند اما همیشه ماجرا این طور پیش نمی رود. گاهی هر قدم رو به جلوی زن، مرد را ده ها قدم به عقب می راند. برای زنی که فکر می کند، حساب همه چیز را کرده و تمام تلاشش را به خرج داده کنار آمدن با این موضوع، آسان نیست. اگر شما چنین احساساتی را تجربه کرده اید، باید بار دیگر گذشته تان را مرور کنید تا بدانید چرا در چشم همسرتان یک زن ایده آل جلوه نکرده اید.

• باید خاص باشید
یک مرد به دنبال زنی خاص می گردد که تا پایان عمر کنارش بماند و با او پیر شود. زنی که اهل شکایت نیست یا با نق نق کردن روزش را خراب نمی کند. مردها یک زن منطقی و با حساب و کتاب می خواهند که آنها را در سراسر زندگیشان حمایت کند و در موقعیت های حساس همیشه بتوانند روی کمکش حساب کنند. از طرف دیگر زن ایده آل آنها شباهت زیادی با همان کلیشه همسر در خانواده و اجتماع دارد. آنها اغلب زنی را ستایش می کنند که مورد ستایش خانواده و اطرافیانشان قرار می گیرد و حتی اگر خودشان هم این واقعیت را ندانند در ناخودآگاه شان آن را پرورش داده و به تصمیم گیری هایشان راه می دهند.

• باید قانع باشید
مردها دوست دارند، بعد از ازدواج همان طوری که پیش از این بوده اند بمانند. آنها همسری می خواهند که با وجود معایب یا خلق و خوی خاصشان آنها را بپذیرد و عاشقشان بماند. این ویژگی یکی از مهم ترین چیزهایی است که در ذهن مردها می گذرد. آنها از سرکوفت خوردن بیزارند و دوست دارند همسرشان با همین اخلاقی که دارند و همین وضع زندگی ای که دارند بسازد و مدام برای تغییر کردن، آنها را تحت فشار نگذارد. برخلاف اغلب زنها که سعی می کنند، از مرد معمولی مقابلشان همسر ایده آل و رویایی بسازند، مردها دوست دارند با زنی زندگی کنند که به همین وضع موجود قانع باشد.

• باید سعی کنید زیبا باشید
درست است که زیبایی و وضعیت ظاهری نخستین موضوعی نیست که اغلب مردها به آن توجه می کنند اما این موضوع در انتخاب همسر آینده آنها بی تاثیر هم نیست. انگار مردها دوست دارند از این طریق انتخابشان را به رخ دیگران بکشند و یک افتخار کسب کنند. ظرافت و زیبایی در رفتار هم می تواند تاثیر مثبتی روی انتخاب آنها بگذارد. گرچه معیارهای زیبایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما همیشه با نگه داشتن حد وسط می توان از این که یکی از کاندیداهای ازدواج مردان اطرافتان هستید یا خیر مطمئن شوید.

• باید جاه طلب باشید
نمی توان در این مورد یک قانون بی چون و چرا صادر کرد، اما اغلب مردهای امروز، به دنبال همسری می گردند که چیزی بیشتر از زنان دیگر دارد. یک مهارت خاص، دانش بالا یا شغلی که به آن افتخار کنند. مردهای امروزی زنانی را دوست دارند که در کنار تعهدات خانوادگی، امور روزمره کار و فعالیت های اجتماعی اش را هم جدی بگیرد. این موضوع به آنها ثابت می کند آن زن قادر است زندگی خود را پیش ببرد و بیش از زنان اطرافش توانمند است. جاه طلبی هم برای مردان دلیل دوست داشتن یک زن است؛ زنی که برای رسیدن به اهدافش تلاش می کند و به سادگی عقب نشینی نمی کند.

• باید نیمی از مشکلات مال شما باشد
سال ها از روزگاری که مردها بار خانه را یک تنه به دوش می کشیده اند گذشته است. مردهای امروزی دوست دارند زنشان دوشادوش آنها حرکت کند، بحران های خانه را بشناسد و گاهی مانند آنها استرس های زندگی بعد از ازدواج را به دوش بکشد. آنها دوست ندارند تنها فکر کنند، تنها تلاش کنند، تنها نگران باشند و تنها عمل کنند. مردهای امروز به دنبال همسری هستند که در تمامی این لحظه ها کنارشان باشد و این مشکلات را مشکلات خودش بداند، نه این که اگر کاری برای حل کردنشان می کند آن را یک لطف تلقی کند.

• باید با فامیل و دوستان همسرتان دوست باشید
جدا شدن از زندگی مجردی در سالهای بعد از ازدواج سخت ترین اتفاقی است که می تواند برای یک مرد بیفتد. مردها از تنهایی بعد از ازدواج می ترسند. آنها دوست دارند روابط قبلیشان را این بار در کنار همسرشان تجربه کنند. رابطه با خانواده و اعضای فامیلشان و همین طور دوستانی که حضورشان برای آنها اهمیت دارد. هیچ مردی نمی تواند بدگویی علیه دوست یا خانواده اش را تحمل کند و تمام عمرش را تنها و تنها با همسرش بگذراند.
آنها ترجیح می دهند، با ازدواج خانواده پیشین شان بزرگتر شود نه این که از یک خانواده بیرون بروند و خانواده تازه ای را بسازند. اغلب مردها در ارتباط داشتن با آدم های تازه و شرایط تازه کمی مشکل دارند. آنها دوست دارند، زنشان روابط اجتماعی خوبی داشته باشد و آنها را در پیوند زدن به این اجتماع یاری دهد. گذشته از این، آنها دوست دارند با ورود همسرشان به خانواده شان، روابط خانوادگی و فامیلی گرمتری را هم برایشان به همراه بیاورد و لاک تنهایی شان را از آنها بگیرد.

• باید ستایش کنید
دوست داشته شدن حس خوبی به آدمها می دهد. مردها هم از این قاعده مستثنا نیستند. آنها ترجیح می دهند، وقتی خسته از کار برمی گردند یک لبخند منتظرشان باشد و به خاطر این که زنی تا این حد دوستشان دارد به همه فخر بفروشند. خیلی از مردها زندگی خود را با اطرافیانشان مقایسه می کنند و تصویر ذهنی که دیگران به آنها منتقل می کنند برایشان اهمیت زیادی دارد. همین است که آنها دوست دارند همسری فداکار و پرمحبت داشته باشند و این موضوع را به دیگران هم نشان دهند. مردها دوست دارند همسرشان قدرت و تواناییشان را ستایش کند و به آنها تکیه داشته باشد. آنها از این که مستقل ترین زن جهان هم برای تصمیم گیریهایش با آنها مشورت کند و در مشکلاتش به آنها تکیه کند لذت می برند.

• باید با منطق باشید
گرچه خیلی از زنها گمان می کنند با فداکاری تمام و کمال می توانند یک مرد را عاشق خود کنند اما واقعیت این است که مردها ترجیح می دهند، همسرشان عقاید و نظرات خودش را داشته باشد. مردها بیشتر به زنان با اعتماد به نفس توجه می کنند و دوست دارند به جای خمیری که به آن شکل می دهند، یک زن قدرتمند و منطقی را انتخاب کنند که دوشادوش شان برای ساختن یک زندگی خوب انرژی می گذارد.

• باید پیشرفت کنید
یک زن هر چقدر هم که باهوش و زیبا و تحصیل کرده باشد، اگر روند پیشرفتش را بعد از ازدواج متوقف کند، نمی تواند یک همسر ایده آل باشد. مردها دوست دارند زنشان به دنبال یاد گرفتن چیزهای جدید باشد و حتی بعد از مادر شدن هم آنقدر با زمانه پیش برود که بتواند مایه افتخار او و فرزندانش شود. برای مردهای پرمشغله تنها داشتن یک همسر خانه دار و هنرمند کافی نیست بلکه آنها به دنبال زنی دنیا دیده می گردند که موضوعات روز را می شناسد و هیچ وقت دست از یاد گرفتن و پیشرفت برنمی دارد.

آفتاب
***

یک دیدگاه برای مردها چه زنی را همسر ایده آل می دانند؟

  1. سوده گفت:

    کاملا موافقم???

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *