تغذیه

تغذیه بخشی است که شامل مطالب مفید و کاربردی درباره تغذیه و خواص انواع مواد غذایی و خوراکی ها می شود. تغذیه مناسب یکی از ارکان اصلی زندگی هر شخصی می باشد. تغذیه سالم با انتخاب غذاهای گوناگون از گروه های غذایی مختلف با دانستن فواید و مضرات آنها به دست می آید. نیاز انسان به تغذیه یکی از احتیاجات ذاتی است که مهمترین عامل بقای زندگی و طول عمر می باشد. تغذیه صحیح رشد را میسر می سازد، به تندرستی و طول عمر می انجامد و با تاثیر بر روی مغز و روان سبب رشد فکری می گردد.
شما می توانید ضمن استفاده از مطالب این بخش، در تولید محتوای آن به ما کمک کنید و مطالب و اطلاعات مفیدی برای سایت کدبانوی ایرانی بفرستید تا با نام خودتان در سایت منتشر شوند.

  • bulletتغذیه و سلامتی
    متخصصان تغذیه به رابطه مستقیم تغذیه با سلامتی تاکید دارند. تغذیه از بسیاری جهات بر سلامتی تاثیر می گذارد. عدم تعادل مواد مغذی در بدن، چه کمبود و چه مصرف بیش از حد، بر سلامت فرد اثر گذاشته و عملکرد طبیعی بدن را مختل می نماید. شخصی که از سوء تغذیه رنج می برد بدنش توانایی لازم برای انجام اعمال طبیعی چون رشد و مقاومت در مقابل بیماری ها را ندارد. اعمال فیزیکی بسیار مشکل می شود و حتی قدرت یادگیری کاهش می یابد. هر انسانی که به بیماری مبتلا می شود ابتدا باید نگاهی به نوع تغذیه خود بیندازد. البته بسیار بهتر است قبل از ابتلا به انواع بیماریها به تغذیه خود حساس بود و دانست که برای زندگی بهتر و سالم تر باید از چه نوع تغذیه ای برخوردار بود.
  • bulletخواص مواد غذایی و خوراکی ها
    بد نیست از خواص مواد غذایی که می خوریم اطلاع داشته باشیم. اینکه کدام یک از خوراکی ها و سبزیجات برای بدن ما مفید هستند و یا مصرف چه مقدار از آنها برای سلامتی ما و خانواده ما ممکن است مضر باشد. در این قسمت به خواص مواد غذایی و سبزیجات و خوراکی ها پرداخته می شود.