اگر برس سشوار لای موهایتان گیر کند

اگر برس سشوار لای موهایتان گیر کند

برای شما هم اتفاق افتاده که با داشتن موهای بلند یا حتی نه چندان بلند موقع سشوار، برس گردتان لا به لای موهایتان گیر کند و شما به سختی آن را از موها جدا کرده باشید؟!

اگر برای شما هم حداقل یک بار اتفاق افتاده که هنگام سشوار کشیدن، برس گرد یا همان موپیچ در بین موهایتان گیر کرده و شما به سختی توانستید آن را جدا کنید، بهتر است در ابتدا به چند توصیه توجه کنید تا این اتفاق هیچگاه نیفتد. چرا که این اتفاق آسیبهای جدی به موهای شما وارد خواهد کرد.

توصیه ها:
1. بهتر است موهایتان را قبل از سشوار کشیدن با شانه یا برس معمولی خوب صاف کنید تا گره های آن کاملا باز شود و حتما به آرامی به گونه ای شانه بزنید که وز نشوند.

2. برای سشوار کشیدن لایه های نازکی از موها را جدا کرده و حتما بقیه آنها را طوری جمع کنید یا با کلیپس ببندید که با برس گرد برخوردی نداشته باشد و تنها این لایه جدا شده را به آرامی سشوار بکشید.

3. بر اساس نوع مو برس گرد خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال افرادی که موهای بسیار زبر و خشنی دارند یا موهایی دارند که با دکلره و رنگ آسیب دیده اند، بهتر است از برسهای گرد نرم استفاده کنند و برعکس آنهایی که موهایی بسیار نرم و البته طبیعی دارند به طوری که برس گرد زیاد در آن بند نمی شود، از برسهای زبرتری استفاده کنند.

4. به هیچ عنوان موهای بلند را با موپیچهای کوچک سشوار نکشید و حتما از برسهای سایز بزرگ برای این کار استفاده نمایید.

با رعایت این نکات شما با چنین مشکلی روبرو نخواهید شد. با این حال اگر بر اثر عجله و یا دستپاچگی چنین اتفاقی برایتان افتاد، بهتر است موپیچ را بین موها رها کنید و به هیچ وجه محکم آنرا نکشید چرا که این کار، جدا شدن برس را سخت تر خواهد کرد.

پس از رها کردن برس، موهای باز اطراف آن را کاملا جمع کنید و سپس با تیزی ته شانه پوش و یا هر چیز نوک تیز دیگری آرام آرام و کم کم لایه های مویی که روی برس چسبیده اند را جدا کرده و آزاد کنید. سپس به آرامی با انگشتتان آنها را بیرون بکشید. سعی نکنید با خشونت برخورد کنید چرا که این عمل، کار را بر شما سخت تر خواهد کرد.
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *