تزیین اتاق خواب دخترها

تزیین اتاق خواب دخترها

در دکوراسیون اتاق خواب دخترها، روحیه ظریف و رویایی آنها را در نظر بگیرید.

اکثر دخترها صورتی را به سایر رنگ ها ترجیح می دهند. دکوراسیون اتاق خواب رویایی آنها را با رنگ و وسایل صورتی انجام دهید.
همه آنها نمی خواهند اطرافشان پر از عروسک های پرنسس و پری باشد ولی همه آنها حس رفاه، شکوه و زرق و برق را دوست دارند.
استفاده از پارچه های نرم و مخملی، مبلمان راحت همراه با رنگ های شاد و سطوح براق، احساس پری گونه را ایجاد می کند که با طرح های رنگی متنوع امکان پذیر است و تنها به صورتی محدود نمی شود. می توانید از بنفش پررنگ، نارنجی و آبی مایل به بنفش استفاده کنید.
یا دیوارها را سفید و ساده به صورت کلاسیک نگه دارید و با پارچه های رنگی و گل دار اتاق را تزیین کنید. وقتی از یک شومینه قدیمی، وسایل قدیمی و میز آرایش رنگ شده استفاده می کنید، سفید خود را بیشتر نشان می دهد.

نکات مهم:
• از جاطلقی های روشن و پلاستیکی مخصوص دیوار، برای نشان دادن کارت پستال ها، عکس ها، گل های خشک شده یا هر چیز دیگر قابل توجه استفاده کنید.
• با گل های مونتاژ شده چراغ هایی با طرح های بچه گانه درست کنید.
• آویزها برای آنها جالبند. می توانید خود با استفاده از طلق نوع پروانه ای یا پرنده آن را درست کنید و با نخ نایلونی آن را به یک چارچوب وصل کنید.
• با خرید یک جاجواهری گردن بندها را آویزان و مانع گره خوردگی آنها شوید.
• با قرار دادن یک گهواره در گوشه ای از اتاق عروسک های او جای مشخصی خواهند داشت.

تزیین دیوار:
راه های جالب و مختلفی برای تزیین دیوار وجود دارد. در اتاق خواب دخترها، تنوع بسیار زیادی دارید. دکور دیوارها بستگی به جزییات و وسایل داخل اتاق دارد.
اگر از پارچه ای طرح دار به عنوان پرده، روتختی و روبالشی استفاده کرده اید، دیوارها را ساده نگه دارید یا از برچسب های تک رنگ دیواری استفاده کنید. مثلا تعدادی پروانه یا دسته ای پرنده که خیلی به چشم می آیند.
اگر بخواهید این دو طرح را در جاهای دیگر هم استفاده کنید، می توانید یک آینه خریده و آن را به صورت پروانه یا پرنده درآورید.
با استفاده از برچسب حروف و نوشتن اسم فرزندتان، یک بیت شعر یا آهنگ مورد علاقه اش، اتاق او را اختصاصی تر کنید.
حتی می توانید از چسب های سیاه آماده استفاده کنید تا مشکل کپی هم نداشته باشید. تنوع این برچسب ها زیاد است اما مدل های مختلف را باهم قاطی نکنید.
استفاده از دیوار طرح دار با چند شاخه گل ساده یا خط های راه راه سبک جدیدتری در استفاده از یک الگو بدون شلوغ شدن اتاق به خصوص برای دخترهای بزرگ تر است.

تخت خواب:
استفاده از تخت قاب دار و قابل پوشش برای اکثر دخترها رویایی است، بزرگ هم که شوند، خاطره آن برایشان باقی می ماند. تخت را با پرده های ابریشم یا گل دار بپوشانید تا جایی برای خلوت داشته باشند.
اگر نمی توانید رنگ مناسبی برای پوشش آن انتخاب کنید، می توانید از پارچه های ململ که خیلی خوب رنگ می شوند، به عنوان سایه بان استفاده کنید. اگر جا برای این تخت ها ندارید، یا تخت استاندارد و مناسبی از قبل آماده کرده اید می توانید این کار را با قرار دادن یک پشه بند در بالا و وسط تخت انجام دهید تا به صورت پرده به پایین بیفتد.

تخت های لبه دار که زیر آنها خالی است، جای زیادی برای گذاشتن وسایل ایجاد می کنند.
اگر جای کمی دارید، میز تحریر را به تخت وصل کنید. می توانید از تخت هایی که در قسمت بالا قرار می گیرند، استفاده کنید و فضای پایین را به مطالعه اختصاص دهید و با آویز از سایر جاها جدا نمایید.

یک گوشه دنج:
جایی را به مطالعه اختصاص دهید و با استفاده از صندلی راحتی، چادر بازی و کوسن هایی به شکل ها و اندازه های مختلف فضایی را برای آرامش او در نظر بگیرید. بهتر است کوسن ها ترکیبی از الگوهای مختلف و رنگ های مکمل باشند تا متنوع و چهل تکه به نظر برسند.
فرش ضخیم، نرم و پرزدار برای بازی او با عروسک ها را فراموش نکنید.

همشهری
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *