دوام بیشتر آرایش در فصل تابستان

چگونه آرایش در فصل تابستان دوام بیشتری داشته باشد؟

با شروع فصل تابستان و روبرو شدن با گرمای آن شاید آرایش و میکاپ شما، حتی بسیار ملایم و کم، با عرق کردن چندان ماندگاری و دوام نداشته باشد. برای همین بهتر است در این فصل خاص از لوازم آرایشی که مناسب گرمای آن بوده و به ماندگاری و دوام آرایش شما کمک می کند استفاده کنید:

1. برای اینکه از شل شدن پوست تان در اثر گرما جلوگیری کنید بهتر است در این فصل بیشتر از زمانهای دیگر به صورت تان آب سرد و خنک بزنید و حتما قبل از میکاپ و آرایش و همینطور بعد از پاک کردن آن صورت تان را با آب سرد و خنک بشویید که هر چه این کار را بیشتر انجام دهید به شادابی پوست کمک کرده و از افتادگی و چروک شدن آن جلوگیری خواهید کرد.

2. پس از خشک شدن کامل صورت حتما و حتما از کرم ضدآفتاب مناسب پوست تان استفاده کنید چرا که زدن ضدآفتاب از طرف پزشکان متخصص پوست در تمام فصول توصیه می شود که در این فصل از ضروریات آن محسوب خواهد شد.

گفته می شود ضدآفتاب مناسب و مخصوص پوست، چرا که برحسب انواع پوستها باید ضدآفتاب مناسب آن مورد استفاده قرار گیرد تا به پوست آسیب نرساند. برای مثال برای انواع پوستهای چربی که استعداد جوش زدن دارند بهتر است از ضدآفتابهای فاقد چربی استفاده شود تا جوش زدن را تشدید نکند.

3. صبر کنید تا ضدآفتاب تان کاملا جذب شود. در نظر داشته باشید که ضدآفتاب باید به مقدار کافی و به اندازه یک بند انگشت زده شود تا کاملا پوست را آغشته کرده و خوب آن را بپوشاند.
بارها گفته شده که اگر دوست دارید از کرم پودر استفاده کنید بهتر است ضدآفتابهای رنگی را جایگزین آن کنید که ضرر کمتری هم به پوست برسانید.

پس از جذب آن برای جلوگیری از عرق کردن بهتر است تنها از پنکیک های خشک استفاده کرده و برحسب رنگ پوست آرام آرام با پد یا ابر مخصوص آن روی پوست گذاشته و بردارید و آن را بر روی پوست نمالید. پد را روی تمام نقاط پوست مثل بینی و گونه ها آرام آرام گذاشته تا پوست یکنواخت و یکرنگ شود. سعی کنید در این فصل از کرم پودرهای بسیار چرب و براق استفاده نکنید.

4. از مدادهای ابروی کاملا خشک نه روغنی و یا سایه های ابرو استفاده کرده و کمی به ابروها فرم دهید. استفاده از مدادهای چرب در اثر گرما باعث رنگی شدن اطراف ابروها شده و آنها را مصنوعی نشان خواهد داد.

5. کمی هم ریمل ضدآب تنها به پلکهای بالایی زده که در اثر گرما زیر چشمها و گاهی هم پشت پلک سیاه نشود و آرایش تان به همان تمیزی اول باقی بماند.

6. برای زدن رژ لب و ماندگاری بیشتر آن بهتر است هنگام پنکیک زدن لبها را نیز با پودر پنکیک همرنگ پوست درآورید و سپس از یک مداد لب نه چندان چرب که زود پاک شود و نه چندان خشک که باعث ترک ترک شدن لب شود استفاده کرده و پس از کشیدن دور لب، خوب رنگ مداد را روی لبها پخش کنید و سپس از رژ لب که بهتر است از نوع مات و خشک باشد استفاده نمایید.
این خط لب شماست که بر روی پنکیک باعث دوام و ماندگاری بیشتر رژ بر روی لبها خواهد شد .هر چند رژ لب شما حتی از نوع براق یا چرب باشد و کم کم پاک شود اما رنگ لب شما به خاطر مداد لب بیرنگ و پاک نخواهد شد.

7. موها را ترجیحا جمع کنید و یا از مدلهای نیمه جمعی که پشت گردن بسته باشد استفاده نمایید تا از گرم شدن و عرق کردن جلوگیری شود.
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *