دکوراسیون بهاری

دکوراسیون بهاری

بهار را با دکوراسیون های زیر به خانه بیاورید.

1- از اتاق پذیرایی شروع کنید.
با انتخاب رنگ های شاد زرد، لیمویی و نارنجی رسیدن بهار را احساس کنید. از گلدان های شاد و روشن، کوسن های طرح دار و قالیچه های کنفی استفاده کنید.
سری به جمعه بازار بزنید و چیزهایی را که به محیط شما حس تازگی دهد، بدون صرف هزینه زیاد پیدا کنید.

2- اتاق خواب را بهاری کنید.
با انداختن یک متر پارچه گل دار بالای تخت، حال و هوای جدیدی به اتاق بدهید. با استفاده از قاب های ارزان قیمت تزیین شده با کاغذ کادو دیوارهای خالی را پر کنید. پا تختی را با زدن یک رنگ متالیک جلا دهید.

3- از گچبری های آماده سقف استفاده کنید و با زدن رنگ زرد آن ها را برای تزیین دیوار به کار ببرید. این صفحات گرد، سَبک خاصی به اتاق پذیرایی می دهند.

4- با شش جا تخم مرغی که در دو ردیف قرار می دهید، تمام وسایل ریز مورد نیاز روی میز مانند کلیپس کاغذ، تمبر، گل یا حتی شکلات ها را داخل آن ها بریزید.

5- تنوع طرح داشته باشید. کشوهای دراور قدیمی را با دو نوع کاغذ با طرح گیاه و با استفاده از چسب اسپری تزیین کنید. از همین طرح روی چراغ سفید و ساده رومیزی استفاده کنید.

6- با کشیدن یک گل روی فرش کنفی، استفاده از کوسن های گل دار و انداختن یک رومیزی سفید ساده به اتاق آفتاب گیر خود حال و هوای بهاری بدهید.

7- از سایه بان رومی آماده استفاده کنید.
نوار چسب را به صورت عمودی و راه راه از بالا به پایین بچسبانید. به کمک یک اسفنج آماده و خشک روی پارچه به صورت موازی به آرامی رنگ آکریلیک بمالید. بعد از خشک شدن رنگ، نوار چسب ها را بکنید. برای پایین پرده از یک میله استفاده کنید. بین دو رنگ نوار خط های منحنی بکشید.

8- از گیاهان استفاده کنید.
دو ظرف شیشه ای پایه دار را داخل هم قرار دهید. گیاهان کوچک را در ظرف پایینی و برگ های بزرگ تر و آب را در ظرف بالایی قرار دهید.

9- یک سطل رنگ راحت ترین راه برای تغییر محیط است.
از یک رنگ بهاری که حس شاد در شما ایجاد می کند، استفاده کنید و یک دیوار یا کل اتاق را با آن رنگ کنید. با استفاده از تکه پارچه های شاد به راحتی کوسن و رومیزی درست کنید.

10- در سرویس های بهداشتی می توانید آینه را دکوپاژ کنید. یک آینه با قاب صاف بخرید و با یک پارچه شاد قاب را دکوپاژ کنید. با چهار یا پنج پوشش، سطح صاف خواهد شد.

11- از یک سبد فلزی تخم مرغ به عنوان لوستر استفاده کنید.
به دنبال سبدی باشید که طرح آن را بپسندید و یک سوراخ در ته برای آویزان کردن داشته باشد. برای ایجاد سایه، از یک پارچه به اندازه طول و عرض سبد استفاده کنید و یک سانت اضافه تر برای روی هم قرار گرفتن کار در نظر بگیرید. پارچه را به شکل تیوب بدوزید و لبه های بالایی و پایینی آن را کوک یا چسب بزنید. با استفاده از نخ چندلا و سوزن گلدوزی پارچه را به سبد وصل کنید. با استفاده از چسب گرم یک لانه پرنده را همراه با چند شاخه برای زیبایی کار به دسته سبد وصل کنید.

12- استفاده از برچسب دیوار، راهی سریع و آسان برای دکوراسیون سطوح ساده است. قسمت بالای تخت و بخشی از دیوار را با برچسب طرح بدهید.

13- با استفاده از عکس های هنری که بین قسمت های گچ بری شده قرار می دهید، اتاق پذیرایی رنگ و زیبایی خاصی پیدا می کند. برای جلوه بیشتر زیر عکس ها بوم بگذارید. حتی می توانید دیوار ساده و سفید زیر عکس ها را رنگ خاصی بزنید.

14- از تصاویر پرندگان استفاده کنید و آنها را به دیوار آویزان کنید تا بدون هیچ هزینه ای فرم چاپی بگیرد.

15- درهای تاشو را کنار هم قرار دهید و به عنوان پارتیشن اتاق پذیرایی یا کار بزرگ هنری از آن ها استفاده کنید. سطح پارتیشن را آستر سفید بزنید. با استفاده از گچ آن را به صورت راه راه تقسیم کنید. با یک قلم موی بزرگ داخل کادرها را رنگ کنید.

16- استفاده از کام کوآت (نوعی پرتقال بسیار کوچک) داخل گلدان دارای آب و قرار دادن گل های لاله زرد یا هر گل بهاری دیگر روی آنها و ظرف میوه که با سیب سبز پر شده باشد، میز صبحانه شما را بهاری می کند.

17- از زیرلیوانی های ارزان قیمت به عنوان کار هنری برای دیوار استفاده کنید. آن ها را روی کارت های چسب دار رنگی بچسبانید و داخل قاب های آماده قرار دهید. زیرلیوانی های گرد و ضخیم را داخل قاب مربع شکل قرار دهید.

18- استفاده از درهای کشویی ساده ضمن آن که نور را به راحتی عبور می دهند، باز و بسته کردن راحتی نیز دارند. امروزه انتخاب این درها محدود به سفید ساده نیست، رنگهای کمرنگ و طرح های متعددی در این زمینه وجود دارد. با استفاده از گیره پرده به راحتی پرده را روی آن آویزان یا جابه جا کنید.

19- برای داشتن رومیزی یا دستمال سفره رنگی، یک پارچه نخی مربع یا سفره آماده را به شکل دایره یا راه راه رنگ کنید. با استفاده از گچ، طرح خود را بکشید و داخل آن را با رنگ فابریک یا آکریلیک پر کنید.

20- گاهی مواقع تنها با تغییر حال و هوای یک پنجره می توان بهار را به داخل آورد. با یک پرده طرح دار زیبا مدل رومن حالت هنری به پنجره بدهید.

21- یک قفس چوبی قدیمی که روشن رنگ شده و داخل آن لانه پرنده، تخم مرغ و گل های کوچک قرار داده شده باشد، از دیگر روش های نمایش بهار است.

22- طرح های طبیعت را با برچسب های شیشه ای به شکل سرخس، لیف خرما به خانه آورید.

23- به جای برگ های تازه که قهوه ای شده و هر چند هفته یک بار مجبور به عوض کردن آن خواهید شد، می توانید از برگ های خشک استفاده کنید و برای عدم تغییر رنگ، روی آن ها اسپری آکریلیک بزنید.

24- سرویس بهداشتی مخصوص بچه ها را با برچسب های مختلف اختصاصی کنید. لگن، وان، دستشویی و … را برچسب بزنید.

25- پرینت گل های متقارن، دیوار خالی را مرکز توجه خواهد کرد. برای این منظور با دوربین دیجیتال از گل ها عکس بگیرید. آن ها را بزرگ کنید و روی کاغذ گلاسه چاپ کنید و قاب کنید یا روی بوم بچسبانید.

همشهری
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *