دکوراسیون فضای بالای شومینه

دکوراسیون فضای بالای شومینه

شومینه مرکز توجه در هر دکوراسیون است. اگرچه بسیاری از شومینه ها به تنهایی زیبا بوده و برای گرم نگه داشتن خانه به کار می روند، هماهنگی آنها با طرح دکوراسیون مورد نظر دارای اهمیت است. راه های زیر برای تزیین این فضا به شما کمک خواهد کرد:

1. تلویزیون
از آن جا که شومینه معمولا در اتاق پذیرایی قرار داشته و مرکز توجه و محل جمع شدن اعضا خانواده است، می توان از فضای بالای آن برای قرار دادن تلویزیون های دارای صفحه صاف استفاده کرد.
بسیاری از افراد این تلویزیون ها را بالای شومینه روی دیوار نصب کرده یا داخل دکور چوبی قرار می دهند.

2. عکس ها و کارهای هنری
قرار دادن عکس ها یا آثار هنری بالای شومینه آن را مرکز توجه خواهد کرد. اگر یک عکس، پرینت یا قاب بزرگ دارید، بهتر است آن را روی طاقچه شومینه به دیوار تکیه دهید.
قرار دادن چند عکس یا چند کار هنری در کنار هم نیز ایده خوبی برای این فضا است. سعی کنید از قاب های هماهنگ یا قاب های هم رنگ استفاده کنید. قاب ها می توانند در اندازه های مختلف یا می توانند یکسان باشند. آن ها را با سلیقه بالای طاقچه بچینید یا با دادن طرحی خاص به دیوار بزنید.

3. آینه
آینه ها به بزرگ تر نشان دادن فضا کمک می کنند و با انعکاس نور، باعث روشن تر به نظر آمدن محیط می شوند. با قرار دادن یک آینه بزرگ دکوری بالای شومینه به آن مرکزیت دهید. کنار آن چند قاب عکس، یک گیاه تازه یا یک گلدان پُرگل بگذارید.

4. تزیین به مناسبت های مختلف
با فرارسیدن مناسبت های مختلف، بالای شومینه را با شمع هایی با ارتفاع مختلف و حلقه های گل تزیین کنید. برای هماهنگی بیشتر از عکس های سال های گذشته هم کمک بگیرید. عکس ها را بالای طاقچه گذاشته یا به دیوار بزنید.

همشهری
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *