هماهنگی آرایش با رنگ شال و روسری

هماهنگی آرایش با رنگ شال و روسری

برای تطبیق و هماهنگ سازی یک آرایش معقول و مناسب با رنگ لباس یا مانتو و به خصوص شال و روسری که مانند مو بیشترین تاثیر زیبایی را در کنار آرایش خواهد داشت باید به نکاتی توجه شود که علاوه بر ملاحت و زیبایی خاص خود در چهره پردازی، از هر نوع جلب توجهی که می تواند باعث ناهماهنگی آرایش شود جلوگیری شود.

هماهنگ سازی رنگها

1. با پوشش مشکی و سفید
برای پوشش مشکی و سفید هر نوع آرایشی مناسب است ولی بهترین و مناسب ترین آن استفاده از رنگهای ملایم سرخابی کمرنگ، صورتی مات و زرشکی و قرمز برای لب ها می باشد. برای آرایش و سایه کشیدن چشم کمی خاکستری تیره در قسمت انتهایی چشم و کمرنگ تر در قسمت میانی تا سفید به گوشه داخلی چشم استفاده شود.

2. با پوشش قهوه ای
بهترین رنگ برای آرایش، آجری، طلایی، کرم قهوه ای روشن و بژ برای چشم ها و رژهای ملایم قهوه ای روشن، آجری و نارنجی کمرنگ برای لب ها می باشد.

3. با پوشش سرمه ای
پشت چشم سایه ملایم آبی مات و یا سرمه ای کمرنگ که پس از آن تا گوشه چشم نزدیک بینی با رنگ روشن صورتی بسیار ملایم آرایش شود و لب ها نیز با رژهای سرخابی و صورتی ملایم.

4. با پوشش خاکستری
چشم ها را با سایه های انتهایی کمی مشکی که در کنار خاکستری محو شده و به سمت داخلی چشم از کمی صورتی مایل به سفید استفاده شود و برای لب ها نیز از انواع رژهای بنفش و همینطور صورتی و سرخابی کمرنگ استفاده شود.

5. با پوشش آبی
بسته به کمرنگ و پررنگ بودن رنگ آبی شال و روسری خود، می توانید از آبی تیره یا روشن به صورت برعکس استفاده نمایید، یعنی در صورتی که رنگ شال یا روسری شما آبی آسمانی باشد از سایه ای که آبی تیره و یا سرمه ای است از گوشه بیرونی چشم به سمت داخل سایه زده و کمی از آبی آسمانی استفاده کنید.
در صورتی که رنگ لباس تان آبی لاجوردی و تیره است، قسمت بیرونی چشم را تنها با یک خط آبی تیره سایه زده و بیشتر از سایه های آبی روشن استفاده کنید، می توانید قسمت داخلی گوشه چشم را با صورتی نیز سایه بزنید. در مورد لب ها نیز بیشتر از رژهای صورتی و سرخابی براق و بسیار روشن استفاده کنید.

6. با پوشش سبز
در مورد رنگ سبز، با انواع رنگهای سبز همان رنگ سایه را در کنار کمرنگ و روشن تر آن انتخاب کرده، تنها در قسمت بیرونی سایه از یک خط سبز یشمی که آن را کمی در بقیه سایه ها محو می کنید استفاده کنید و رژ لبهای آجری روشن، نارنجی روشن و یا مات کمرنگ را برای لب ها به کار ببرید.

7. با پوشش کرم
پوشش کرم را می توانید با انواع رنگهای قهوه ای چه روشن، چه تیره و بژ با جابجایی آنها به طور سلیقه ای استفاده کرده و لب ها را نیز با انواع رژهای قهوه ای و بژ آرایش کنید.

8. با پوشش بنفش
پشت چشم ها را با سایه های طلایی، بژ و گاهی خاکستری تیره و روشن و همینطور انواع بنفش ها در کنار خاکستری و بژ به طوری که تیره ها در قسمت انتهایی چشم و روشن ها در قسمت داخلی چشم قرار گیرند، آرایش کنید و برای لب ها از انواع رژهای بنفش براق و کمرنگ استفاده نمایید.

9. با پوشش صورتی
پشت چشم ها را با خاکستری، آبی روشن و یا سرمه ای در انتهای چشم و کمی صورتی بسیار روشن در قسمت داخلی آرایش کنید و برای لب ها از انواع رژهای صورتی براق و کمرنگ یا مات ملایم استفاده کنید.

10. با پوشش قرمز
سایه چشم ها در قسمت انتهایی تنها با یک خط دودی تیره که به سمت داخل با کمی خاکستری محو خواهد شد و در قسمت میانی سایه از کمی قرمز بسیار روشن تنها به اندازه هاله ای کمرنگ و پس از آن با کمی سفید در قسمت داخلی چشم استفاده کرده و برای لب ها نیز از انواع قرمزهای براق و مات می توانید استفاده کنید.

11. با پوشش زرشکی
در مورد زرشکی هر چه آرایش صورت از زرشکی دور شده و به سمت صورتی های روشن و مات برود آرایش زیباتر خواهد شد چرا که چه پوست روشن و چه تیره باشد با آرایش زرشکی گرفته تر خواهد شد. در نتیجه توصیه می شود برای پوشش زرشکی از سایه های صورتی تیره و کمی روشن تا به سفید در پشت چشمها و انواع رژهای صورتی برای لبها استفاده کنید.

چند نکته

• در نظر داشه باشید که رنگ رژگونه ها مطابق با رژلبهاست.

• منظور از زدن سایه در قسمت بیرونی جشم به شکل تنها خطی تیره این است که خطی از گوشه بیرونی چشم سمت انتهای ابرو به سمت بالا بین چشم و ابرو عمودی و مایل به بیرون کشیده شود و سپس این خط تیره را به سمت داخل و افقی در پشت پلک پهن کرده تا در سایه های روشن بعدی که می زنید محو شود و تنها هاله ای تیره در قسمت انتهای چشم دیده شود.

• برای زدن رژها ابتدا با خط لبی تیره تر از رژ لب تان دور لبها را شکل داده و آن را روی تمام لب پخش کنید. سپس رژ لب را یکدست روی لب بزنید.

• حتما لازم نیست از تمام سایه ها برای چشم استفاده کنید. استفاده از رنگ اصلی سایه به طور یکنواخت در پشت پلکها هم کافی است.

• از سایه های مدادی هم می توانید تنها به صورت یک خط افقی در پشت پلک و مماس بر خط چشم استفاده کنید و گاهی هم به صورت خطی باریک در زیر چشمها بکشید.
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *