چطور تغییر دکوراسیون دهیم؟

چطور تغییر دکوراسیون دهیم؟

اگر خانه تان قدیمی است یا اتاق ها بی روح و دلگیرند، وقت تغییر دکوراسیون رسیده است.

تغییر دکوراسیون فکر خیلی ها را مشغول می کند. ممکن است ندانید از کجا باید شروع کنید؟ یا نگران نداشتن بودجه کافی برای چیزهایی که می خواهید باشید.
کلید تغییر دکوراسیون دنبال کردن یک طرح خوب است. اگر ایده خوبی در نظر دارید، شروع کنید و اتاق رویایی و دلخواه خود را به زیبایی درست کنید.

سبک
هنگام تغییر دکوراسیون، ابتدا باید در مورد سبک کار تصمیم گیری کنید. آیا می خواهید دکوراسیون همان چیزی که دوست دارید، باشد یا جدید و متفاوت؟ مایلید دکور از چوب طبیعی باشد؟ یا مدرن؟ و یا آنتیک؟ با تصمیم در مورد سبک کار به دنبال اجزایی باشید که دکوراسیون را تکمیل و ظاهری هماهنگ ایجاد کنند.

ایده
بعد از تصمیم در مورد سبک کار به دنبال ایده گرفتن باشید. ایده می تواند یک موضوع خاص باشد.
اگر در ویلا تغییر دکور می دهید، به دنبال چیزهای خاص باشید. حتی در انتخاب وسایلی مانند روتختی، فرش و تابلو دقت کنید تا مجموعه ای از چیزهای مورد علاقه داشته باشید.
راه دیگر برای گرفتن ایده، ورق زدن مجلات دکوراسیون و پیدا کردن طرح مورد علاقه است. انتخاب طرح خاص، شما را در انتخاب دکور، رنگ، مبلمان، کارهای هنری و وسایل کمک کرده، در مسیری مشخص قرار می دهد.

استفاده مجدد از وسایل
گرچه راحت شدن از دست وسایل قدیمی و شروع با یک اتاق کاملا خالی راحت تر است اما بعضی مواقع بودجه فرد اجازه این کار را نمی دهد.
به مبلمان و وسایل قدیمی نگاهی بیندازید. ببینید از کدام یک می توانید در اتاق جدید استفاده کنید. شاید بعضی از صندلی ها قابل رنگ کردن باشند یا با تعویض قاب یک تابلوی هنری بتوان بار دیگر از آن استفاده کرد.
می توانید پرده های کتان را رنگ کنید و یا کاناپه سالم را با رومبلی جدید کاملا تغییر دهید. بعضی وقت ها تغییر چیدمان مبل ها یا استفاده از اشیا قدیمی به شکلی جدید تغییری رومانتیک و محسوس ایجاد می کند. برای مثال می توانید از صندوق قدیمی اتاق خواب به عنوان میز قهوه خوری استفاده کنید. یا کاربرد میزهای بلند، باریک و قدیمی را تغییر دهید.

نورپردازی
یکی از مهم ترین عوامل در تغییر دکوراسیون، نورپردازیست. با نور مناسب، حال و هوای خانه تنها با زدن یک کلید تغییر می کند. به میزان نور طبیعی و تاثیر آن روی فضای یک اتاق در طول روز دقت کنید. جاهایی که نور کافی نیست را با چراغ جبران کنید. به جاهایی که نیاز به نور کافی هست مانند محل مطالعه، غذاخوری و انجام کارهای دقیق دقت نمایید. نور را برای زمان استراحت و سرگرمی تنظیم کنید. از تنظیم کننده ها برای کنترل نور اتاق استفاده کنید.

مرکز توجه
در هر اتاق، گوشه یا قسمتی را برای قرار دادن چیزهای مورد علاقه خود اختصاص دهید. آن ها را به صورت پراکنده پخش نکنید. با هم بودن وسایل مانند مجموعه ای از کارهای هنری خواهد بود و مرکز توجه قرار خواهد گرفت.
برای ایجاد هماهنگی، آن ها را با هم روی قفسه یا دیوار قرار دهید. اگر دوست دارید از عکس استفاده کنید، آن ها را داخل قاب های یک رنگ و یک جنس بگذارید.
سرویس چای خوری قدیمی مادربزرگ را روی قفسه گذاشته یا مجموعه کیف های صنایع دستی را به دیوار آویزان کنید.

همشهری
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *