چطور در دکوراسیون به بهترین نتیجه دلخواه برسیم؟

چطور در دکوراسیون به بهترین نتیجه دلخواه برسیم؟

با تغییر دکوراسیون، به خانه رویایی خود نزدیک تر می شوید. بازسازی و چیدمان دوباره، حس مورد نظر شما را به سایر اعضا خانواده، دوستان و آشنایان هم منتقل خواهد کرد.
نتیجه یک ماه تلاش، اضطراب و دوندگی در بازسازی و تغییر، شادی رضایت بخشی خواهد بود که خستگی را از تن شما به در خواهد کرد.

برای این کار و رسیدن به نتیجه دلخواه در اولین قدم، مقدار هزینه مورد نظر را تعیین کنید تا با صرف کل مخارج دکوراسیون در یک ماه، در بقیه روزها دچار مشکل نشوید.

با یک برآورد از پیش تعیین شده و برنامه ریزی دقیق، دکوراسیون خانه را با دقت و هوشمندانه انجام دهید تا متحمل مخارج اضافه نشوید.
موارد را بر حسب اولویت انجام دهید. با در نظر گرفتن یک تصویر کلی از طرح مورد نظر، در پیمودن این راه دچار تزلزل نخواهید شد.
بازسازی را با تغییر کابینت ها، رنگ، شیرآلات و در موارد کلی تر تغییر کاشی سرویس های بهداشتی، کاشی آشپزخانه و حتی کف انجام دهید.

اگر بودجه کافی برای بازسازی کلی ندارید، فقط به رنگ کردن فکر کنید و بقیه موارد را به زمان مناسب دیگر موکول نمایید.

داشتن یک طرح کلی از رنگ سقف، کف و دیوارها و توجه به هر سه مورد ضروریست. ترکیبی از رنگ های سقف، کف و دیوارها تاثیری را که در نظر دارید، از خود بر جا می گذارد. فقط کافیست تصویر کلی از انتخاب رنگ اتاق ها را در ذهن خود مجسم کنید و در مورد استفاده از تکنیک تضاد یا هماهنگی تصمیم بگیرید.
اگر مایل به استفاده از رنگ های متضاد هستید، سعی کنید به هم بیایند. برای ایجاد تضاد می توانید از مبلمانی با دو رنگ متفاوت استفاده کنید یا از قاب و نقاشی های متضاد کمک بگیرید.

در مورد استفاده از رنگ، کاغذ دیواری و یا پتینه، تصمیم گیری کنید.

در مورد تکنیک رنگ، مهم ترین چیز کیفیت مواد مصرفی، مهارت نقاش و استفاده از تکنیک تضاد یا هماهنگی است.

اگر در انجام کار عجله دارید، می توانید از پتینه استفاده کنید.

کاغذ دیواری نیز با تنوع زیادی که در رنگ و طرح دارد، نظر شما را راحت تامین می کند. فقط دقت کنید جنس آن خوب و قابل شستشو باشد تا در مدتی کوتاه مجبور به هزینه دوباره نشوید.

همشهری
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *