11 اشتباه خانم ها در میانسالی

اشتباه خانم ها در میانسالی

نباید خودمان را گول بزنیم. پیر شدن سخت است و رسیدن به میانسالی با استرس و فشار زیادی همراه است.
آیا پوشیدن لباس های زیبا و جذاب قدیم الان به نظرتان زشت و اشتباه می آید؟ آیا سایه چشم دودی که در 19 سالگی واقعا جذابتان می کرد الان احمقانه به نظر می رسد؟

بخشی از این مشکل این است که بالا رفتن سن معمولا نیازمند تغییر است اما اکثر زنان دوست ندارند وارد دوران میانسالی شوند که در آن مجبور می شوند کفش ها و لباس های کسل کننده تن کنند.

در زیر به 11 اشتباه متداول خانم های میانسال و چگونگی اجتناب از آنها اشاره می شود:

1. درک نمی کنند که نیاز به تغییر دارند
بزرگترین اشتباهی که خانم ها مرتکب می شوند این است که هیچ کاری انجام ندهند. موها، آرایش و لباس پوشیدنی که در سالهای جوانی جذابتان می کرد، وقتی سنتان بالاتر می رود دیگر مناسب نیستند.
اگر می خواهید دوران میانسالی باعزت و احترام داشته باشید، لازم است که کمی تغییر کنید.

باربارا گافرمن، نویسنده کتاب “بهترین چیزها بعد از 50 سالگی” می گوید: خیلی از خانم ها همان کارهایی که ده ها سال بوده که انجام می دادند را باز انجام می دهند. کارهایی که دیگر فایده ای برایشان ندارد و برای زنی بالای 50 سال جذاب نیست. خیلی وقت ها حتی درک نمی کنند که اشتباه می کنند، به همین علت باید قبل از اینکه مرتکب این اشتباهات شوند، بفهمند این اشتباهات چه هستند.”

2. وقت کافی برای لباس پوشیدن صرف نمی کنند
روزهای خوب گذشته را به خاطر می آورید که مایوی شنای قشنگتان را در کشو بیرون می آوردید، تن می کردید و به یکی از جذاب ترین زنان استخر تبدیل می شدید؟ متاسفانه، آن روزها دیگر تمام شده اند.
باید لباس هایی خوش دوخت تر و سنگین تر انتخاب کنید. خیلی سخت است که در هر سنی لباسی انتخاب کنیم که در تنمان جذاب به نظر برسد اما در میانسالی این خیلی سخت تر است.

3. خودشان را با 20 سالگی شان مقایسه می کنند
آدم های کمی هستند که در میانسالی هم به اندازه سال های جوانی خود زیبا و جذاب به نظر برسند. اشکالی ندارد اگر هر از گاهی یاد دوران جوانی خود بیفتید اما نباید این مساله موجب افسردگیتان شود.
باید تا جایی که می توانید خوب -و تا جایی که ممکن است سالم- به نظر برسید.

4. از ورزش کردن غفلت می کنند
مطمئنا وقتی سنتان بالاتر می رود، خیلی وسوسه می شوید که دست از ورزش کردن بکشید. اما این درست نیست. باید علیرغم تمام دردهای میانسالی -مثل زانو درد و کمردردهای رایج- به ورزش کردن ادامه دهید.
ورزش کردن می تواند دردهایتان را تسکین دهد و باعث شود هرچه سنتان بالاتر می رود مشکلات جسمی کمتری پیدا کنید، مثل اضافه وزن، مشکلات قلبی و دیابت.
بدنسازی، شنا، یوگا یا حتی پیاده روی ساده برایتان عالی خواهد بود.

5. به اندازه کافی نمی خوابند
آن وقت هایی که می توانستید شب را تا دیر وقت بیدار بمانید و باز با صورتی شاداب صبح از خواب بیدار شوید تمام شده است.
واقعیت این است که الان حتی با وجود خواب کافی شبانه هم ممکن است باز صبح ها صورتی خسته داشته باشید.
با اینکه به خاطر مسئولیت های خانه ممکن است وسوسه شوید که شب کمی دیرتر به رختخواب بروید اما این هم یکی دیگر از چیزهایی است که باید در خود تغییر دهید.
کم خوابی به جز تاثیری که روی صورتتان خواهد داشت، احتمال ابتلا به دیابت و مشکلات جسمی دیگر را نیز افزایش می دهد.

6. به دندان هایشان رسیدگی نمی کنند
ممکن است همه حواستان به چین و چروک های پوستتان و کم پشت تر شدن موهایتان باشد اما لبخند زدن جلوی آینه به خودتان را فراموش نکنید. یک چیزی که می تواند پیرتر نشانتان دهد، بدرنگ شدن دندان هایتان است. اما فقط ظاهر دندان ها نیست که اهمیت دارد، سلامت دندان ها با سلامت عمومی بدنتان در ارتباط است و بیماری های لثه که با بالا رفتن سن متداول تر می شود، احتمال بروز بیماری های قلبی را بیشتر می کند. پس مراجعه منظم به دندانپزشک را فراموش نکنید.

7. بیش از اندازه از راهکارهای ضدپیری استفاده می کنند
این از آن کارهایی است که هم ستاره های معروف و هم زنان عادی هر دو مرتکب می شوند.
هیچکس چین های روی صورت را دوست ندارد اما یک چهره یخی بوتاکس خورده و لب های پروتز شده هم اصلا ظاهر جذابی ایجاد نمی کند.
محصولات پوستی مناسب می توانند به شما برای محو کردن چین های ریز و چروک ها کمک کنند. اگر احساس کردید برایتان نتیجه بخش نیستند، انواع دیگری را با کمک پزشک امتحان کنید اما سعی نکنید مثل دوران نوجوانی تان به نظر برسید.

8. تصور می کنند قوانینی برای موها وجود دارد
آیا وقتی به 50 سالگی رسیدید باید موهایتان را کوتاه و بالای سرشانه بزنید. نه، چون هیچ قانونی برای مدل موی زنان میانسال وجود ندارد. همه چیز به قد، شکل صورت، سبک زندگی و وضعیت موهای شما بستگی دارد.
واقعیت این است که وقتی سنتان بالاتر می رود، موهای تان سفید شده و کم پشت تر می شود، بافت موهای تان هم ممکن است زبرتر شود.
مدل مویی را انتخاب کنید که به صورت شما بیاید، فقط به خاطر داشته باشید که مدل و رنگ موهایی که در 20 تا 30 سالگی داشتید شاید برای الان مناسب نباشند.

9. درست آرایش نمی کنند
رنگ ها و ترکیباتی که سالها برای آرایش استفاده می کردید دیگر به درد پوستتان نمی خورند.
با وسوسه استفاده بیش از اندازه از پودر و کرم و پوشاننده های قوی برای پوشاندن چین و چروک ها و لک های صورتتان هم مقابله کنید چون آرایش غلیظ حتی ممکن است پیرتر نشانتان دهد. برای اینکه صورتی طبیعی تر داشته باشید از آینه بزرگ نما استفاده کنید و مواد آرایشی را سبک تر روی صورتتان بزنید.
کیف لوازم آرایشتان را به روز نگه دارید. کرم پودرها و کانسیلر ها را هر شش ماه تا یک سال یک بار تعویض کنید و مدل آرایش های قدیمی را هم فراموش کنید.

10. از سینه بند مناسب استفاده نمی کنند
غیرقابل اجتناب است، جاذبه تاثیر مهمی روی بدنمان می گذارد. با اینکه ممکن است با بالا رفتن سن، سینه هایتان شل و آویزان شود اما به این معنی نیست که باید به همان شکل بمانید.
خیلی از خانم ها سینه بندهایی با همان سایز و برندی که در زمان جوانی استفاده می کردند در میانسالی تن می کنند و در نظر نمی گیرند که بدن ما هرچه سنمان بالاتر می رود تغییر می کند.
استفاده از لباس زیر مناسب می تواند بدنتان را بالا کشیده و لاغرتر نشان دهد.

11. زندگی جنسی یکنواخت و خسته کننده دارند
در جامعه همیشه جوان ها جذاب و دارای جاذبه جنسی به نظر می رسند اما نباید این را باور کنید. باید اعتماد به نفس و آزادی کافی داشته باشید و طوری لباس بپوشید که احساس جذابیت کنید و نیازهای جنسی تان را نیز برآورده کنید.
زنان بالای 50 سال می توانند بهترین زندگی جنسی عمرشان را با همسرشان داشته باشند. برای خیلی از زنان این اولین بار است که فقط برای تفریح و لذت رابطه جنسی برقرار می کنند و نه فقط برای تولید مثل.
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *