1+5 علامت یک مرد ایده آل

1+5 علامت یک مرد ایده آل

ما نه کف دست تان را می خوانیم و نه فال تان را می گیریم؛ برای اینکه بگوییم کدام مرد، مرد زندگی شماست، نه می توانیم جادو کنیم و نه چیزی را پیشگویی کنیم. تنها می توانیم با دیدن و یادآوری برخی نشانه ها، امکان شناسایی مرد رویایی تان را برای شما فراهم کنیم. فهمیدن اینکه آیا یکی از همین مردهای اطراف تان، مرد زندگی شماست یا نه، کمی زمان می برد. پس با نشانه های یک مرد رویایی آشنا شوید و ببینید که چه کسی در اطراف تان این نشانه ها را در رفتارهایش بروز می دهد.

• نشانه اول؛ احترام
وقتی می خواهید ببینید که آیا یک مرد، مرد واقعی زندگی شماست، به اولین نکته ای که باید توجه کنید، وجود احترام است. احترام موضوعی است که در صدر جدول خوشبختی قرار دارد و خودش را به هزار و یک جلوه نشان می دهد و البته احترام یک موضوع دو جانبه است؛ موضوعی که هم شما باید برای رعایت کردنش تلاش کنید و هم همسرتان باید در رفتارهایش آن را نشان دهد. اگر می خواهید بدانید احترام در رابطه میان شما و نامزدتان جایی دارد، می توانید از نشانه های زیر کمک بگیرید:

اهل سازش است و به خاطر منافع مشترک تان کوتاه می آید. او گذشت های شما را می بیند و برای کم کردن فشار روی شما و ارتباط تان، گاهی از خواسته هایش می گذرد.
به احساسات و نگرانی های شما گوش می کند و بدون نصیحت کردن یا رنجیدن، برای درک کردن شان تلاش می کند.
می داند که یک آدم بی عیب و نقص نیستید اما شما را همان طور که هستید دوست دارد و با دیگران مقایسه تان نمی کند.
برای نظرهای شما ارزش قائل است؛ قبل از هر تصمیم اساسی ای، نظر شما را می پرسد و با تک روی سعی نمی کند حرف خودش را به کرسی بنشاند.
وقتی موفقیتی به دست می آورید با تمام وجود برایتان خوشحال می شود و سعی می کند زمینه را برای موفقیت های آینده تان فراهم کند.
احترام فقط در لحن خوب و رفتار پرمحبت خودش را نشان نمی دهد. پس اول ببینید که نامزدتان نشانه های بالا را در رفتارهایش نشان می دهد یا خیر و بعد وجود آنها را در رفتارهای خودتان بررسی کنید.

• نشانه دوم: اولویت های مشترک
همه ما ایده آل هایی در ذهن مان داریم که از بچگی، وقتی صحبت ازدواج در آینده می آید، در ذهن مان چرخ می زنند. از ویژگی های ظاهری ای مثل قد و وزن گرفته تا شرایط مالی، تحصیلات و خصلت های رفتاری. مسلما هیچ دختری دوست ندارد همسر آینده اش بی پول یا بدخلق باشد، اما اولویت گذاری آدم ها برای این ویژگی ها یکسان نیست. یکی به شان اجتماعی اهمیت بیشتری می دهد و یکی به خلق و خو؛ یکی خانواده برایش مهم است و یکی هم پول. اما برای شما کدام مهم تر است؟

برای انتخاب همسر، به الگوهای دیگران نگاه نکنید و سعی کنید که این موضوعات مهم را از نظر خودتان دسته بندی کنید.

مهم نیست که از نظر بقیه فردی که انتخاب کرده اید چقدر شگفت انگیز یا ایده آل است، مهم این است که این فرد چقدر به معیارهای خود شما نزدیک باشد و البته اینکه از مرزبندی ها و خط قرمزهایتان هم عبور نکند.

اگر به یک مورد خاص فکر می کنید و برای ازدواج فردی را بررسی می کنید، اول 10 ویژگی مهمی که برایتان در اولویت قرار دارند را روی کاغذ بیاورید و بعد در مورد ایده آل بودن یا نبودن این فرد تصمیم بگیرید. حتی اگر او 7 ویژگی از این 10 تا را داشته باشد، می تواند یک همسر مناسب برای شما باشد.
تا اینجای کار 50 درصد مشکل حل شده است. حالا وقت آن است که از این همسر آینده هم بخواهید اولویت هایش را روی کاغذ بنویسد و ببیند که آیا شما هم می توانید همسر ایده آلی برایش باشید یا نه!

• نشانه سوم: از خط قرمزها نمی گذرد
در هر ارتباطی خط قرمزهایی هست که شکسته شدن شان همه چیز را به هم می ریزد و البته محدودیت های همه ارتباط ها مثل هم نیستند. وقتی هم که پای زندگی مشترک به میان بیاید، خط قرمزها پیچیده تر و گاهی هم غیرقابل عبورتر می شوند و به همین دلیل یکی از اصلی ترین نشانه هایی که به شما می گوید یک مرد، همسر ایده آل شماست، احترام به همین خط قرمزهاست.

بعضی از خط قرمزها در همه ارتباط ها مثل هم هستند و بعضی های دیگر هم تنها در مورد زندگی مشترک شما صادق هستند. پس اگر او می خواهد برایتان بهترین همسر دنیا باشد، باید هر دوی این مسیرهای ممنوعه را بشناسد و به آنها احترام بگذارد.
یک همسر ایده آل نباید تنها و تنها از مسیرهایی که خودش درست می داند عبور کند بلکه باید نگاهی به مفهوم درست در ذهن شما بیندازد و در صورتی که می بیند انجام یک کار به تصور ذهنی شما در موردش آسیب می زند، از انجام دادنش دست بردارد.
شما هم در این مورد یک وظیفه دارید. درست است که بسیاری از این مرزبندی ها جزو کلیشه هایی هستند که همه مردها از آن باخبرند اما اگر مورد دیگری در ذهن تان وجود دارد، انتظار نداشته باشید که مردتان آن را حدس بزند بلکه با توضیح آن موضوع و بیان دلایل تان، اهمیت این خط قرمز را بازگو کنید و از او بخواهید که به این محدودیت احترام بگذارد.

• نشانه چهارم: اجازه می دهد خودتان باشید
همه ما دوست داریم بهترین باشیم. بهتر از چیزی که هستیم و حتی بهتر از چیزی که در توان مان هست. به خصوص اگر مقابل فردی بنشینیم که دوستش داریم و نگران از دست دادنش هستیم، دوست داریم خودمان را به مراتب بهتر از خود واقعی مان جلوه دهیم و ضعف ها و شکست هایمان را در مقابلش پنهان کنیم. دوست داریم او فکر کند، قوی ترین و ایده آل ترین دختر جهان هستیم و هیچ جای دنیا، فردی به مهربانی، صبوری و دانایی ما پیدا نمی شود ولی مدتی که بگذرد، این تلاش برای بیش از حد خوب بودن و در واقع یکی دیگر بودن، برایمان خسته کننده می شود و میل ماندن در آن رابطه را از وجودمان دور می کند.
باید بدانید در یک رابطه ایده آل و در مقابل مردی که مرد زندگی تان است، شما هیچ نیازی به پنهان کردن خود واقعی تان نخواهید داشت.
می دانید او شما را همان طور که هستید دوست دارد و حتی اگر هزار زن قدرتمندتر و داناتر از شما مقابلش ظاهر شوند، باز هم شما را انتخاب می کند.
این حس به شما اعتماد به نفس می دهد و نمی گذارد که با حسادت، ترس ها و بی اعتمادی های بی مورد یا احساس ناامنی، زندگی مشترک تان را خراب کنید.

• نشانه پنجم: از شما دفاع می کند
گرچه بهترین حالت ممکن این است که ازدواج شما همه را خوشحال کند و کوچک ترین سردی و مشکلی در این مسیر پیش نیاید اما نباید فراموش کنید که این حالت رویایی همیشه هم اتفاق نمی افتد. تفاوت های خانوادگی، تفاوت در انتظارها و سبک زندگی و بسیاری عوامل دیگر می تواند انتقاد دیگران را متوجه شما و تصمیم مشترک تان کند. انتقادهایی که گاهی از طرف خانواده و اطرافیان شما بیان شده و گاهی هم به نامزدتان گفته می شوند و گوش او را پر می کنند.
اگر او همسر ایده آل شما باشد، با شنیدن این داوری ها و گوشه کنایه ها از تصمیمش دلسرد نمی شود و برای راضی کردن دیگران، به فکر تغییر برنامه هایش نمی افتد.
شاید شما 2 نفر با گرفتن یک تصمیم مشترک بتوانید راه را برای این ازدواج هموارتر کنید اما یک مرد ایده آل هرگز بار این تغییرات را به دوش شما نمی اندازد و با قرار دادنتان در برابر دیگران، به دنبال حاشیه امنی برای خودش نمی گردد.

• نشانه ششم: حس تان به شما می گوید…
حتی اگر او تمام نشانه هایی که یک همسر ایده آل باید داشته باشد را دارد، باز هم به معنای این نیست که او مردی است که برای آرامش شما آفریده شده است. با وجود بررسی تمام این موضوعات، دست آخر باید به این فکر کنید که چه حسی درباره این مرد دارید.
آیا هر زمان که او را می بینید احساس شوق و هیجان سراغ تان می آید؟ آیا بعد از هر دیدار، با اشتیاق منتظر گذاشتن قرار بعدی می مانید؟ آیا وقتی صحبت از ازدواج می شود، دل تان می خواهد که زود همه چیز جفت و جور شود و برای همیشه در کنار او باشید؟
اگر پاسخ شما به این سوال ها منفی است اما وقتی دو دو تا چهار تا می کنید، می بینید که او ایرادی ندارد که بخواهید به خاطرش از ازدواج صرف نظر کنید، دست نگه دارید!
حسی که شما باید به همسر آینده تان داشته باشید، حرف اول و آخر را می زند؛ حسی که اگر نباشد، با وجود تمام ویژگی های مثبت هم نمی تواند شما را به ماندن در یک زندگی دلگرم کند.

مجله سیب سبز
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *