5 ماده تمیز کننده خوراکی

5 ماده تمیز کننده خوراکی

از مواد تمیز کننده طبیعی زیر با قدرت پاک کنندگی زیاد در کارهای منزل بهره ببرید:

پوست سیب

ظروف آلومینیومی تغییر رنگ یافته را با پوست سیب تمیز کنید. ظرف را از آب پر و پوست سیب را اضافه کنید. بگذارید 30 دقیقه بجوشد.

مایونز

لکه های آب را از روی مبلمان چوبی با مایونز از بین ببرید. مقدار کمی از آن را با انگشت روی لکه بمالید و بگذارید یک شب بماند.

سرکه

مواد چسبیده به مایکروفر را با سرکه تمیز کنید. نصف پیمانه سرکه سفید را 2 دقیقه داخل مایکروفر حرارت دهید تا اسید آن به شل شدن خرده های خشک شده کمک کند.

کاربرد دیگر سرکه به عنوان ضدعفونی کننده قوی استفاده از آن به همراه آب اکسیژنه است. طبق مطالعات انجام شده ترکیب این دو %99 باکتری ها را از بین می برد.

یخ و نمک

با این دو ماده، قوری قهوه ساز را تمیز کنید. 6-8 تکه یخ را داخل قوری بیندازید و نصف پیمانه نمک به آن اضافه کنید. یخ را دور قوری حرکت دهید تا لکه های قهوه از بین رفته و نو به نظر برسد.

جوش شیرین

جوش شیرین تمیز کننده ای ایده آل و قوی برای سرویس های بهداشتی به خصوص برای سینک و وان است. می توان از جوش شیرین برای از بین بردن لکه دوغاب هم استفاده کرد. کافیست مسواک مرطوب را داخل این پودر زده، آن را روی محل موردنظر بمالید.

آبلیمو و نمک

مس را با آبلیمو و نمک تمیز کنید. به مقدار مساوی در حدود چند قاشق غذاخوری از آنها را با هم ترکیب و دستمال را به آن آغشته کنید. با مالیدن پارچه دور ظرف فورا تمیز خواهد شد.
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *