6 نوشیدنی سالم جایگزین آب را بشناسید

6 نوشیدنی سالم جایگزین آب را بشناسید

نوشیدن 6 لیوان آب در روز راهکار مناسبی برای کاهش چین و چروک های پوستی و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها خواهد بود. نوشیدن آب می تواند حتی موجب افزایش سرعت متابولیسم شود. با این وجود اگر از نوشیدن آب ساده خسته شده اید نوشیدنی های سالم دیگر را امتحان کنید:

1. آب پرتقال:

آب پرتقال نوشیدنی مطلوبی است که در فهرست نوشیدنی های سالم قرار دارد. آنتی اکسیدان موجود در آب پرتقال محافظ خوبی برای قلب محسوب می شود و می تواند این عضو حساس بدن را در برابر التهاب که می تواند منجر به آسیب رگ های خونی شود محافظت نماید.

2. چای بابونه:

چای بابونه جزو نوشیدنی های سالم محسوب شده و طی یک بررسی که در دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا صورت گرفته، افرادی که دچار اضطراب هستند اگر این نوشیدنی را هر روز به مدت دو ماه بنوشند شاهد کاهش محسوس اضطراب در خود خواهند بود.

3. شیر شکلات:

این نوشیدنی نیز در فهرست نوشیدنی های سالم قرار دارد. یک لیوان شیر شکلات رژیمی حاوی مقادیر فراوانی کربوهیدرات و پروتئین است که نوشیدنی مناسبی پس از تمرینات ورزشی است. طبق تحقیقاتی که در کالج طب ورزشی در سیاتل آمریکا صورت گرفته، ورزشکارانی که پس از تمرینات سخت ورزشی این نوشیدنی را می نوشند سطح آسیب عضلانی خود را نسبت به آنهایی که آب معمولی می نوشند، کمتر می کنند.

4. چای سبز:

پلی فنول‌های موجود در چای سبز، موجب تحریک متابولیسم و افزایش سرعت آن شده و باعث می شود چربی های بدن راحت تر بسوزند. آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز ممکن است خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی را کاهش دهد.

5. آب گوجه فرنگی:

نوشیدن آب گوجه فرنگی گزینه خوبی برای کاهش خطر ابتلای بدن به انواع سرطان ها می شود. گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن و ویتامین های مختلف است و از این جهت با انواع سرطان ها مبارزه می کند.

6. چای سیاه:

چای سیاه نوشیدنی منحصر به فردی است. نوشیدن چای سیاه ممکن است راهکار مناسبی برای مبارزه با سرطان باشد.
فلاوونوئیدهای (آنتی اکسیدان های) موجود در چای خاصیت ضد سرطانی دارند و تحقیقات نشان داده نوشیدن چای سیاه خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 30 درصد کاهش می دهد.

همشهری – lovefooddrinks.com
***

یک دیدگاه برای 6 نوشیدنی سالم جایگزین آب را بشناسید

  1. ناشناس گفت:

    سلام من نمی تونم. آب میخورم خیلی بندرت ولی چای سبز آویشن و دیگر مایعات و میخورم نشه جبران آب و داد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *