آنچه باید درباره شلوار جین بدانید

آنچه باید درباره شلوار جین بدانید

شلوار جین یکی از محبوب ترین پوشش های زنانه و مردانه است که ورود آن به دنیای مد قدمتی دیرینه دارد و جالب این که لباس هایی که از پارچه های جین تهیه می شوند از جمله پوشش هایی هستند که از زمان ورودشان به دنیای مد همیشه پوشیدن آنها متداول و مرسوم بوده است، اما آیا فکر می کنید که پوشیدن شلوار جین در هر شرایطی مناسب است؟

اگرچه پوشیدن شلوار جین در مکان های غیررسمی تابع هیچ گونه محدودیتی نخواهد بود اما از آنجایی که از گذشته های دور پوشیدن کت و شلوار در مکان ها و مناسبت های رسمی متداول و مرسوم بوده است اگر قصد پوشیدن شلوار جین در یک فضای رسمی را دارید باید بیش از پیش احتیاط به خرج دهید. بنابراین اگر می خواهید در یک روز کاری با پوشیدن شلوار جین در محل کار خود حاضر شوید بهتر است عجولانه تصمیم نگیرید و حداقل چند نکته را مورد توجه قرار دهید.

هیچ گاه شلوار های جین رنگ روشن را برای محل کار خود انتخاب نکنید. شلوارهای جین تیره رنگ بهترین گزینه برای حضور در مکان های رسمی هستند. در این صورت بهتر است با این شلوار یک کت اسپرت به تن کنید و یک جفت کفش چرمی نیمه رسمی را نیز برای آن انتخاب کنید.

هیچگاه شلوار جین را با کفش رسمی مردانه نپوشید. خیلی از آقایان این اشتباه را هنگام لباس پوشیدن انجام می دهند. در حالی که شلوار جین اصلا با کفش ورنی براق مردانه جور در نمی آید. به جای آن بهتر است اگر می خواهید که شلوار جین بپوشید یک کفش کتانی و یا حتی کفش های مردانه اسپرت را با آن ست کنید. در این صورت شما هم از فهرست آقایان بدتیپ خارج می شوید.

از بین انواع مختلف شلوارهای جین، شلوارهای مدل راسته برای فضاهای رسمی مناسب تر هستند و اگر قصد پوشیدن کت را نداشته باشید، می توانید از انواع مختلف مدل های کفش برای ایجاد هماهنگی با این نوع شلوارها استفاده کنید و به این ترتیب با انتخاب شلوار جین راسته هیچ گونه محدودیتی برای پوشیدن کفش نخواهید داشت.

اگرچه پوشیدن شلوار جین همواره به عنوان یک لباس راحت مورد توجه بوده است اما اگر می خواهید این شلوار جین را در محل کارتان بپوشید باید همانند یک شلوار رسمی درست به اندازه اندام شما باشد. رنگ و نوع برش کت اسپرتی که می خواهید آن را با یک شلوار جین بپوشید بسیار مهم است.

بر این اساس توصیه می شود حتما یک کت اسپرت به رنگ آبی تیره یا سرمه ای یا یک کاپشن ورزشی را با شلوار جین خود بپوشید و حتما روی شلوار جین خود یک کمربند پهن ببندید. هیچ گاه همان شلوار جینی را که در مهمانی ها می پوشید در محل کار خود نپوشید.

در محل کار داشتن یک ظاهر کلاسیک و نیمه رسمی ضروری است، بنابراین برخی شلوارهای جین مناسب محل کار شما نخواهند بود.

اگرچه پوشیدن شلوار جین در یک جلسه کاری، کنفرانس یا سمینار اشکالی ندارد اما باید توجه داشته باشید که دیگر افراد حاضر در آن جلسه چگونه لباس می پوشند و به عبارتی می توان گفت پوشیدن شلوار جین در چنین شرایطی به موقعیت افرادی که به ملاقات آنها می روید یا میزبان آنها خواهید بود بستگی خواهد داشت.

به خاطر داشته باشید که جنس شلوار جینی که قصد دارید آن را در محل کارتان بپوشید نیز بسیار مهم است، چرا که اگر این شلوار جنس خوبی نداشته باشد تنها پس از چند بار پوشیدن، زیبایی ظاهری خود را از دست می دهد و دیگر مناسب پوشیدن در یک مکان رسمی نخواهد بود.

برای این که شلوار جین شما با هر لباس دیگری که می پوشید هماهنگی داشته باشد و زیبا به نظر برسد نباید رنگ لباس های شما بیش از 3 رنگ باشد.

چگونگی نگهداری از جین

با راهکارهای ساده و احتیاطی می توانید عمر شلوار خود را با همان زیبایی اولیه افزایش دهید مگر اینکه خودتان خسته شوید و شلوارتان را پاره کنید.

• درباره بلندی شلوار خود و تناسب آن با کفشی که می پوشید مطمئن شوید. اگر شلوار شما طوری بلند باشد که به طور مداوم بر روی زمین کشیده شود باعث از بین رفتن شلوار شما می شود. می توانید با بردن آن به یک خیاطی و کوتاه کردن آن عمر مفید شلوارتان را افزایش دهید. البته شلوار جین با شستشو کمی تنگ تر می شود ولی در هر حال پیشنهاد ما بر کوتاه کردن شلوار است.

• از شستن زیاد شلوار جین خودداری کنید و آنها را با مواد شوینده تیره و یا مخصوص جین بشوئید، از استفاده از وسایل خشک کن برای سریعتر خشک کردن لباس بپرهیزید.

• پیش از اتو زدن آن را بشویید. قبل از اینکه پاچه شلوار را اتو بزنید آن را بشویید تا ابتدا به اندازه واقعی در آید.

• برای اطمینان خاطر بیشتر مقداری کمتر از اندازه مورد نیاز تو بزنید تا اگر باز هم شلوار آب رفت، قدش کوتاه نشود.

• شلوار را پشت و رو بشویید. اولین باری که می خواهید شلوار جین خود را بشویید، آن را جدا از لباس های دیگر بشویید. دفعات بعد بهتر است برای حفظ رنگ و ظاهر کلی آن را پشت و رو کرده و سپس بشویید.

• آن را در ماشین خشک کن نیندازید. همیشه شلوار جین خود را برای خشک کردن روی بند یا روی پایه های مخصوص قرار داده و مطمئن شوید که روی هم تا نخورده باشد.
***

یک دیدگاه برای آنچه باید درباره شلوار جین بدانید

  1. مهدی گفت:

    داشتم مطالبی رو که نوشتید میخوندم. متاسفانه سخت در اشتباهید. یکی از کاربرد های جین اینه که با کفش مردانه رسمی پوشیده بشه. اما غالب کفش و برند اون و رنگ و شیپ اون مهم هست. کار هر کسی نیست که بتونه ست کنه . بلوچر یا غالب های ایتالیایی و ترک رو با جین برفی یا سرمه ای برند هایی مثل رانگلر ، لیوایز ست کنید و یک استایل کلاسیک رو تجربه کنید. اون که شما شنیدی میگن جین با کفش مردانه جور در نمیاد بستگی به جین و کفش داره. بله تو ایران کمتر کسی میتونه. دوتا کات واک برید و ببینید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *