تمیز کردن خانه ظرف 10 دقیقه

تمیز کردن خانه ظرف 10 دقیقه

تنها با صرف 10 دقیقه از وقت خود به نظافت منزل در هر روز، دیگر نیازی به گذاشتن ساعت ها وقت در پایان هفته برای تمیز کردن خانه نخواهید داشت. می توانید با این کار، ساعت ها در وقت خود صرفه جویی کنید.

1. با اتاق خواب شروع کنید و با صاف کردن ملحفه تخت و مرتب کردن بالش ها، ظاهر مرتبی به آن دهید. اگر فرصت دارید کشیدن روتختی را که با آن اتاق خواب بسیار مرتب به نظر خواهد رسید، فراموش نکنید.

لباس های کثیف را داخل سبد لباس بریزید و کشوهای نیمه باز را به حالت اول برگردانید.

قرار دادن وسایل ریز و کوچک کنار تخت، یک عادت است. با سر جای خود قرار دادن آنها در هر روز، مانع جمع شدن و مشکل ساز شدنشان شوید. در مورد اتاق خواب در همین حد کافیست.

2. جابه جا شدن وسایل از یک اتاق به اتاق دیگر و رها کردن آنها به همان حالت مهم ترین دلیل نامرتب بودن خانه به حساب می آید.
برای حل این مشکل و قرار دادن هر چیزی در جای خود، لازم نیست وقت خاصی را به این کار اختصاص دهید، همان طور که در خانه راه می روید، اشیا اضافی را جمع و در جای خود بگذارید.

3. جاهایی مانند اُپن و گاز را سریع دستمال بکشید.

4. ظروف شسته شده را سر جای خود قرار دهید. ظرف های کثیف داخل سینک را شسته یا آنها را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. خالی بودن سینک، باعث می شود آشپزخانه تمیز به نظر برسد. برای از بین رفتن لکه های آب، سینک را با دستمال خشک کنید.

5. با تمیز کردن آینه و شستشوی سریع سرویس بهداشتی، اگر جایی کثیف به نظر می رسد، آن را تمیز کنید.

6. تمیز کردن فرش ها را به عنوان یک کار سخت به آخر هفته موکول کنید، مگر آن که روی آنها خیلی آشغال ریخته شده باشد. در قسمت های بدون فرش و خالی، روزانه پرز و موی زیادی جمع می شود. با تی زدن سریع روزانه فرصتی برای جمع شدن آنها باقی نگذارید.

ehow.com
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *