دکوراسیون اتاق دوقلوها

دکوراسیون اتاق دوقلوها

شور و شوق والدین برای چیدمان اتاق دوقلوهایی که به زودی وارد زندگی آنها می شوند، بیشتر است.
دکوراسیون اتاق دوقلوها به خصوص اگر دو جنس مخالف باشند، سخت تر بوده یا به عبارتی دقت بیشتری می خواهد.

دیزاین اتاق دوقلوها بستگی به جنسیت و اندازه اتاق آنها دارد:

1. در مورد دیوارهای اتاق خواب دوقلوهای پسر از رنگ های خنثی استفاده کنید. رنگ های کرم و شکلاتی روشن هم مناسبند. در صورت بزرگ بودن اتاق خواب و مخالف بودن جنسیت بچه ها، با یک دکور یا پارتیشن نصفه دو قسمت را از هم جدا کنید. برای قسمت دخترانه، از رنگ های صورتی یا بنفش و برای قسمت پسرانه، از آبی یا بادمجانی بسیار روشن استفاده کنید.

2. در مورد پرده، کرکره های چوبی را انتخاب و برای هماهنگی بیشتر از پارچه پرده ای هماهنگ با روتختی در بالا یا کنار آن به عنوان والان استفاده نمایید.

3. جا دادن تخت خواب ها بیشتر از هر چیز دیگر فکر والدین را به خود مشغول می کند. در صورت کوچک بودن اتاق، بهتر است از تخت های دو طبقه استفاده کنید. تخت را به دیوار بچسبانید تا حائل بوده و از افتادن آنها جلوگیری کند.
در صورتی که فضای بزرگی در اختیار دارید، دو تخت جدا از هم را رو به روی هم یا به صورت ال قرار دهید. دو پاتختی یا در صورت کمی جا یک میز بلند مشترک و یک دراور بلند را برای هر دو در نظر بگیرید.

4. روتختی، پتو، ملحفه و روبالشی ها را می توانید تا زمانی که خود تشخیص دهند، یک رنگ و یک شکل انتخاب کنید.
اگرچه قانونی که نشان دهد همه چیز دوقلوها حتما باید مانند هم باشد، وجود ندارد، اما والدین برای راحتی و این که حس حسادت بین آنها به وجود نیاید ترجیح می دهند همه وسایل آنها مشابه و هم رنگ هم باشد.
در نظر داشته باشید در صورت انتخاب طرح و رنگ های مختلف باید بین وسایل اتاق هماهنگی وجود داشته باشد. بعضی معتقدند در مورد کالای خواب می توان از رنگ های تکمیلی یا هماهنگ استفاده کرد.
در مورد دوقلوهای دختر و پسر بهتر آن است دو قسمت به گونه ای از هم جدا باشد تا امکان در نظر گرفتن حق انتخاب، روحیات و سلیقه شخصی آنها در سنین بالاتر فراهم شود.
همیشه در نظر داشته باشید دوقلوها از هر جنس که باشند، یکسان یا غیر یکسان، حتی با وجود مشترک بودن اتاق، نیاز به فضای مستقل و مناسبی برای رشد و شکل گیری شخصیت خود دارند.

دکوراسیون اتاق دوقلوها

5. برای اتاق آنها، نور مناسب در نظر بگیرید. علاوه بر لوستر، در نظر گرفتن دو آباژور کوچک در دو طرف تخت خواب یا دو دیوارکوب که امکان دسترسی به آنها برای دوقلوها وجود داشته باشد، در سنین بالاتر بسیار مفید خواهد بود.

6. فضایی را به بازی آنها اختصاص دهید. در صورت کوچک بودن اتاق، در قسمت های دیگر خانه جای مشخصی را برای فضای بازی آنها در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن جای مشخص برای اسباب بازی ها، به آنها آموزش دهید بعد از بازی، هر چیزی را در جای خود قرار دهند.

7. با بزرگتر شدن دوقلوها، با تغییر چیدمان، یک میز بلند مشترک را برای مطالعه آنها در نظر بگیرید. در اتاق های خیلی بزرگ از دو میز تحریر جدا همراه با کتابخانه و کشو های کافی به صورت ال استفاده نمایید.

8. حالا زمان چیدن سایر وسایل است. یک اتاق بدون وسایل ریز آن کامل نخواهد بود. چیزهایی که دوقلوها دوست دارند، در اتاق خود داشته باشند، را در نظر بگیرید.

عکس آنها را روی یکی از طبقات قرار دهید. از وسایل تزیینی و دکوری مناسب با سنشان و آن چه از داشتن آنها لذت می برند، استفاده نمایید. کارهای رنگی زیادی هست که می توانید برای شاد شدن فضای اتاق آنها انجام دهید. مثلا با تکه چوب های رنگی، اسم آنها را نوشته و روی میز کنار تختشان بگذارید.

همشهری – ehow.com
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *