رژیم غذایی مناسب برای فصل زمستان

رژیم غذایی مناسب برای فصل زمستان

برای خیلی از افراد دل کندن از رختخواب در سرمای زمستان کار مشکلی به نظر می آید بنابراین مصرف مواد غذایی مناسب این فصل به سرحال بودن افراد کمک خواهد کرد.

آنچه که فرد را از خواب آلودگی نجات می دهد نوشیدن یک فنجان چای داغ یا قهوه است که نوشیدن آن در آغاز روز به سرحال بودن فرد کمک می کند.

به گفته محققان بهترین شیوه ای که می توانید با آن به سرمای زمستان غلبه کنید، خوردن یک صبحانه مغذی است. ترکیب یک لیوان آب به همراه عسل در ابتدای روز یکی دیگر از مواد غذایی است که می توانید روزتان را با آن آغاز کنید.

قبل از صرف وعده غذایی ناهار و به عنوان یک میان وعده می توانید از مقداری میوه خشک که شامل پنج بادام و سه گردو است استفاده کنید.

هنگام عصر، خوردن یک ظرف سوپ جوجه همراه با سبزیجات می تواند به گرمی بدن کمک کند. همچنین پیش از رفتن به رختخواب و خوابیدن، نوشیدن یک فنجان شیر داغ به سرحال بودن شما در روز بعد کمک خواهد کرد.

خوردن میوه در طول روز قطعا بیماری ها را از بدن شما دور می کند. میوه های فصل زمستان مثل مرکبات که سرشار از ویتامین C است می تواند ایمنی بدن شما را در برابر سرما و ویروس ها حفظ کند.

همچنین برای داشتن پوستی نرم و لطیف در زمستان باید پوست بدن خود را مرطوب نگه دارید که نوشیدن مقدار زیادی آب به این کار کمک می کند.
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *