عسل چاق می کند یا لاغر؟

عسل چاق می کند یا لاغر

متخصصان تغذیه می گویند: عسل طبیعی از جمله مغذی ترین محصولاتی است که سرشار از منیزیم، پتاسیم، کلسیم، آهن و برخی ویتامین ها مانند انواع ویتامین های گروه B است و به همین دلیل مصرف روزانه آن همیشه توصیه می شود.

در این بین گروهی از افراد به دلیل ترس از بروز اضافه وزن سراغ عسل نمی روند اما این یک باور نادرست است چرا که پژوهش های اخیر متخصصان نروژی نشان می دهد عسل، مناسب ترین شیرینی برای افراد چاق و دارای اضافه وزن و حتی در حال رژیم است؛ البته به شرطی که بیشتر از یک قاشق غذاخوری در روز مصرف نشود.

از طرفی مصرف مداوم و به اندازه عسل طبیعی به از بین بردن چربی های بدن به ویژه چربی های اطراف قلب بسیار کمک می کند و به همین دلیل در پیشگیری از بروز سکته های قلبی نیز موثر است.

علاوه بر این، عسل به دلیل کالری بسیار کمی که دارد، از جمله مواد غذایی شیرین محسوب می شود که مصرف روزانه آن برای افراد چاق مشکل ساز نیست.

حتی درمانگران طب سنتی هندوستان به افراد مبتلا به اضافه وزن توصیه می کنند، برای کاهش وزن هفته ای سه تا چهار بار، شربت عسل و دارچین بخورند.

برای تهیه این شربت کافی است، یک فنجان آب جوش را با دو قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری دارچین ترکیب کرده، پیش از مصرف صبحانه میل کنند.

خواص درمانی عسل و دارچین را بخوانید.
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *