ماسک های ویتامینه کردن پوست

ماسک های ویتامینه کردن پوست

انواع ماسک های میوه

انواع ماسک های زیر را به راحتی در منزل تهیه کرده و استفاده نمایید:

ماسک آناناس
این میوه تاثیر جالبی بر جوش های غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی در بیاید.
سپس به آن یک لیوان روغن دانه انگور به مخلوط حاصل اضافه کنید. حال می توانید روزی یک بار، هر بار بیست تا سی دقیقه، این مخلوط را به صورت ماسک بر روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

روغن دانه انگور خود خاصیت جوان سازی پوست را دارد. حتما امتحان کنید تا نتیجه سریع آن را در جوانی و درخشندگی پوست خود ببینید.

ماسک پرتقال
یک پرتقال را پوست بکنید، هسته ها و پوست های نازک پره های آن را جدا کنید، روی پوست صورت خود بخوابانید و پس از بیست دقیقه با آب سرد بشویید. این ماسک برای درمان جوش های غرور جوانی (آکنه) موثر است.

ماسک خیار
یک یا دو خیار را رنده کنید و با ماست به صورت ماسک بر روی پوست صورت خود قرار دهید. دقت کنید حتما باید دراز کشیده این ماسک را استفاده کنید و بیست دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید. ماسک خیار تاثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست دارد.

ماسک سیب
یک سیب را پوست بکنید و آن را نصف کنید. یک نیمه آن را رنده کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط نمایید و خوب هم بزنید. سپس آن را بر روی صورت و گردن بمالید، آنگاه پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهید. برای این کار، ماساژ را از پایین گردن شروع کنید و به طرف بالا بیایید. سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژ دهید. حال کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و پس از بیست دقیقه آن را بشویید. این ماسک باعث جلوگیری و درمان چروک صورت و سبب طراوت و تقویت پوست می شود.

ماسک لیموترش
این ماسک برای پوست های خشک مفید است. برای تهیه این ماسک، آب یک لیموترش تازه را بگیرید و با یک زرده تخم مرغ و چند قطره روغن بادام یا روغن دانه انگور مخلوط کنید و بر روی پوست بمالید و ماساژ دهید و پانزده دقیقه بعد آن را بشویید.

ماسک گلابی
این ماسک برای پوست های چرب بسیار مفید است. استفاده از این ماسک به افرادی که منافذ پوستی آنها واضح و نازیبا شده توصیه می شود. برای تهیه آن کافی است که یک گلابی رسیده را رنده کنید و بر روی پوست صورت بمالید و 20 دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک کنید.

قابل توجه خانوم ها بعد از اصلاح صورت و حتی پاکسازی برای ویتامینه کردن پوست صورت می توانند از این ماسک های میوه استفاده نمایند.

فرستنده: نسیم پوداشت
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *