پوستی سالم با مواد طبیعی

پوستی سالم با مواد طبیعی

برای داشتن پوستی سالم و درخشان از مواد طبیعی در دسترس استفاده کنید.

مواد زیر در اکثر خانه ها وجود دارد. این مواد با پوست های مختلف سازگار بوده و به دلیل داشتن انواع ویتامین ها و مواد معدنی برای درمان انواع مشکلات پوستی از آکنه گرفته تا چین و چروک قابل استفاده اند.

1. سرکه سیب
سرکه سیب به پاکیزگی پوست کمک می کند و چربی و سلول های مرده را از بین می برد. سرکه سیب به دلیل داشتن مقدار زیادی پتاسیم باکتری ها را از بین برده و عفونت را درمان می کند.

برای تسکین التهاب و خارش حاصل از گزش حشرات، آکنه و اگزما، 5 پیمانه سرکه سیب را داخل وان با آب مخلوط کرده، 15 دقیقه داخل آن قرار بگیرید. سرکه به کاهش التهاب پوست و درمان آن کمک می کند.

در مورد جوش یا لک های ناگهانی از قرص یا مکمل های سرکه سیب که اغلب در عطاری ها موجود است، استفاده کنید. این قرص ها به عملکرد کبد در تصفیه سموم بدن کمک کرده، بهبود را تسریع می کنند.

2. عسل
عسل از جمله دیگر مواد طبیعی است که قرن ها برای زیبایی پوست به کار رفته است. عسل برای بهبود لک و چین و چروک صورت مفید است.

با ترکیب یک چهارم پیمانه عسل، یک چهارم پیمانه صابون مایع ملایم و نصف پیمانه آب، لوسیون روشن کننده و پاک کننده بسازید و برای شستشوی روزانه صورت و بدن از آن استفاده کنید. پتاسیم موجود در عسل آلودگی ها و باکتری ها را از بین می برد.

عسل به تنهایی به عنوان ماسک صورت هم قابل استفاده است. عسل طبیعی را روی صورت مالیده، 10-15 دقیقه صبر کنید. این ماسک پوست را روشن کرده، به عنوان یک مرطوب کننده باعث از بین رفتن خشکی پوست می شود.

3. آووکادو
آووکادو میوه طبیعی زیبایی است. آووکادو سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی بوده، نسبت به سایر میوه ها از پروتئین و اسیدهای چرب طبیعی بیشتری برخوردار است. ویتامین های A و B آن به تنظیم رطوبت پوست کمک کرده، آن را نرم و جوان نگه می دارد.

ساختن ماسک آووکادو آسان است. کافیست یک چهارم پیمانه از میوه آووکادو را به صورت خمیر نرم درآورید، بگذارید 10-15 دقیقه روی صورت باقی بماند. بعد از شستشو با آب گرم متوجه درخشش و لطافت آن می شوید.

ehow.com – همشهری
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *