پیرچشمی هرگز!

پیرچشمی

برای نگهداری از دارایی های دیگران قول می دهیم که مانند چشم خود از آن نگهداری کنیم، اما نوبت به همین چشم های خودمان که می رسد چیزی برای گفتن نداریم.

برای نمونه در حالی که چشم هایمان در حال پیر شدن هستند و ممکن است تا چند سال دیگر پیرچشمی بگیریم مدام به مطب دکتر زیبایی می رویم تا فقط پوستمان را جوان کند.

اگر بخواهیم تغییر عقیده بدهیم باید بدانیم که پیرچشمی برای توصیف شرایطی به کار می رود که دامنه تطابق چشم بیمار به حدی کاهش می یابد که در نزدیکترین نقطه (فاصله) موردنطر، بینایی واضح فرد رخ نخواهد داد.

اگر می خواهید به آن دچار نشوید به عنوان گام نخست سعی کنید خوب بخوابید.
متخصصان اعتقاد دارند 8 ساعت خواب در شبانه روز در پیشگیری از ابتلا به پیرچشمی موثر است.

همچنین هویج و مرکبات سرشار از ویتامین A و C هستند، این ویتامین ها تاثیر محسوسی بر پیشگیری از پیرچشمی دارند.
ویتامین های یاد شده عدسی چشم را در شرایط مناسبی قرار داده و باعث می شوند به خوبی برای دیدن اجسام دور و نزدیک انطباق پیدا کنند.

اگر از عینک آفتابی با هدف خوش تیپی استفاده می کنید اشکالی ندارد اما کمی هم به توصیه های چشم پزشک گوش کرده و نوع مناسب آن را خریداری کنید. اشعه خورشید باعث ایجاد پیرچشمی به ویژه در چشم های ساکنان مناطق گرمسیر می شود.

اگر شما شغلی دارید که مدام مجبور هستید از دید نزدیک خود استفاده کنید، احتمال ابتلای شما به عارضه پیرچشمی بیشتر است.
تمام شغل هایی که نیاز به دقت و نگاه کردن طولانی مدت به اشیای نزدیک دارند، از مشاغل پیر کننده چشم محسوب می شوند. بنابراین نویسندگان، کاربران حرفه ای رایانه، طلا و جواهرسازها، دندانپزشکان و کسانی که کارهای دستی انجام می دهند، بیش از دیگران در خطر پیرچشمی خواهند بود.

همچنین تحقیقات جدید نشان می دهد خانم ها هنگام کار بیش از آقایان به عوارضی مانند تاری دید هنگام دیدن اجسام نزدیک، مشکل خواندن و مطالعه و خستگی چشم هنگام کار کردن، مبتلا می شوند.
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *