گامهای طلایی برای زیباتر نمودن چشمها

گامهای طلایی برای زیباتر نمودن چشمها

برای اینکه جوانی و زیبایی خود را دو چندان کنید، نکات زیر در رابطه با چشمها را تا جایی که می توانید انجام دهید:

1. از خط چشم استفاده کنید
برای کمتر نشان دادن پژمردگی پلک ها از خط چشم مناسب استفاده کنید. روش درست کشیدن خط چشم را بیاموزید. برای ماندگاری بیشتر خط چشم از پودر و برس صاف و نوک تیز استفاده کنید. کشیدن خط چشم با برس بهتر از مداد عمل می کند و برای کسانی که خیلی به این کار وارد نیستند آسانتر می باشد.
برای طبیعی به نظر رسیدن خط چشم در قسمت های بیرونی، وسطی و داخلی پلک بالایی سه نقطه بگذارید به طوری که بسیار به خط مژه نزدیک باشند، سپس این نقاط را به هم وصل کنید.

2. پف چشمان تان را از بین ببرید
اگر از ورم زیر چشم هایتان خسته شده اید، به جای استفاده از لوسیون از یک کرم چشم استفاده کنید. پوست های دور چشم فاقد غده های تولید چربی هستند و با جذب آب و مایعات هنگام استفاده از مرطوب کننده ها ایجاد پف می کنند. وجود این مایعات اضافی ایجاد ورم خواهند کرد در صورتی که استفاده از کرم ها با اینکه آبرسان هستند هیچ گونه ورمی به وجود نمی آورند.

3. افتادگی پلک ها را محو کنید
با استفاده از سایه ملایم کم رنگ و به وجود آوردن حد فاصلی مناسب، افتادگی پلک ها را از بین ببرید.
در این روش از قسمت بالایی گوشه بیرونی پلک تان شروع کنید. سایه را از بالا به پایین به سمت چین پلک بزنید. سپس از قسمت پایینی گوشه بیرونی چشم به سمت چین پلک بزنید.

4. راه حلی بدون درد برای برداشتن ابروها
روش درست برداشتن ابروها شما را آراسته تر، جذاب تر و پرطراوت نشان می دهد. برای به حداقل رساندن درد ناشی از برداشتن ابروها بعد از حمام و دوش گرفتن ابروهایتان را بردارید. آب کمک می کند که ابروها با درد کمتری برداشته شوند.

5. چشمها را با آرایش، درشت تر نشان دهید
برای درشت تر نشان دادن چشمهایتان خط چشم بالایی پلک را پهن تر از خط چشم در پایین پلک بکشید. کشیدن خط پهن زیر پلک، چشم را خسته نشان می دهد و شادابی آن را کم می کند در نتیجه چشم کوچکتر به نظر می رسد.

6. حلقه های تیره دور چشم را از بین ببرید
برای سرحال تر و شاداب تر به نظر رسیدن، حلقه های دور چشم تان را از بین ببرید. بنابراین به جای زدن پودر و کرم پوشاننده برای پنهان کردن این حلقه های دایره ای دور چشم از کرمی استفاده کنید که کمی از پوست صورت تان روشن تر باشد. سعی کنید تا آنجا که ممکن است از پشت پلک تا نزدیک به خط مژه ها باشد و از قسمت گودی کاسه چشم تا به کناره های بینی این کار را انجام دهید.

7. بعد از دوش گرفتن مژه هایتان را فر کنید
هیچ چیز مثل فر کردن مژه ها پژمردگی چشم ها را از بین نمی برد. برای نتیجه بهتر همیشه بلافاصله بعد از حمام از فرمژه استفاده کنید. آب گرم موهای نازک را انعطاف پذیر می کند بنابراین مژه ها راحت تر فر می شوند و کمتر می شکنند.

8. از شر قرمزی چشم تان خلاص شوید
قرمزی چشم های خسته را از بین ببرید. برای این کار از سایه ای با زمینه آبی استفاده کنید. زدن سایه و خط چشم با زمینه آبی می تواند این قرمزی را به حداقل برساند.

9. حلقه های تیره دور چشم را کم رنگ کنید
از کرم چشم حاوی رتینول (retinol) استفاده کنید. استفاده از این کرم باعث می شود پوست زیر چشم ضخیم تر گردد و همین امر سبب کمتر پیدا شدن این گونه حلقه ها در زیر چشم خواهد شد.

10. با تقویت ابروها آنان را پر پشت کنید
داشتن ابروهایی طبیعی و پر پشت صورت را زیباتر نشان می دهد و چهره جوان تری را به شما می بخشد. پس از ابروهایتان مواظبت کنید تا همیشه جوان بمانید.

11. راه حلی برای مژه ها
با بالا رفتن سن مژه ها کم پشت می شوند. خط چشم ضخیم ریشه های مژه را تیره تر نشان می دهد و باعث می شود مژه ها جلوه پر پشت و پر رنگی داشته باشند. استفاده زیاد و مکرر ریمل جلوه خوبی روی چشم ندارد و مژه ها را دندانه دندانه می کند. مطمئن شوید که خط چشمتان را ضخیم و صاف کشیده اید که در این حالت چشم درشت نشان داده می شود.

12. زیاد ابروهایتان را برندارید
با بالا رفتن سن رشد موها نیز تغییر می کند، اگر ابروهایتان را زیاد بردارید هیچ وقت به ضخیمی روز اول نخواهد شد.

13. از سایه های کرم مانند استفاده کنید
از سایه های کرمی استفاده کنید. حالت شیری سایه های کرمی روی پوست صورت خوب می ماند و به پوست آسیب کمتری می رساند. اگر سایه های پودری را ترجیح می دهید قبل از اینکه سایه را به پلک بزنید، از پودر صورت با مایه زرد رنگ به پلکتان بزنید این کار موجب می شود مدت زمان بیشتری سایه روی صورتتان بماند.

14. خط ها و چین و چروکهای اضافی صورتتان را به حداقل برسانید
به جای پوشاندن جوش ها و برجستگی های پوست توسط پوشاننده (concealer) و استفاده از هر نوع پودر و کرم دیگر (روشی که اغلب باعث می شود ایرادهای پوست بیشتر به چشم بیاید تا آن را کم رنگ نشان دهد)، تلاش کنید که این ضایعات را برطرف کنید. برای این کار ابتدا از کرم چشم آبرسان استفاده کنید. این نوع کرم ها پوست را مرطوب نگه می دارد. در قدم بعد استفاده از کرم پوشاننده می تواند چاله ها و هر نوع ایراد دیگر پوست را برطرف کند. در این حالت گویی شما قسمت های آسیب دیده و مشکل دار پوست را بتونه می کنید. سپس از سایه مات استفاده کنید و برای قسمت دور چشمتان که تیره تر است از سایه ای روشن تر استفاده کنید.

15. موهای خاکستری ابرو را بپوشانید
برداشتن ابروهای خاکستری به نظر راه ساده ای می آید اما نتیجه خوبی نخواهد داشت و ابروهایتان را لخت و کچل نشان خواهد داد که با این روش نه تنها مشکل ابروها حل نخواهد شد بلکه زیبایی اش را هم از دست می دهد. استفاده از پودر ابرو و یا ریمل ابرو زیبایی را به ابروها برمی گرداند.
برای این کار باید از رنگی استفاده کنید که با رنگ موهایتان همخوانی داشته باشد. اگر موهایتان سیاه باشد که آسان است ولی اگر رنگی غیر از سیاه داشته باشد باید از رنگی استفاده کنید که حالت طبیعی ابرو حفظ شود. رنگ قهوه ای از بقیه رنگها مناسب تر است.

16. تیرگی پوست تان را کم کنید
اگر زیر چشمتان تیره است هنگام آرایش بهتر است بیشتر روی قسمت بالایی چشم تان کار کنید، بنابراین از کشیدن خط چشم در زیر چشم خودداری کنید و ریمل را فقط برای مژه های بالایی استفاده کنید و مژه های پایینی نیازی به ریمل ندارند، با این کار تیرگی زیر چشم کمتر دیده می شود.

آفتاب
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *