8 شگرد عجیب برای کاهش وزن

8 شگرد عجیب برای کاهش وزن

بسیاری از ما ممکن است تاکنون بیشتر روش های کم کردن وزن را امتحان کرده اما نتیجه دلخواه را نگرفته باشیم.

هشت روش عجیب یا به عبارت دیگر هشت حقه موثر برای کمک به لاغر شدن ارائه شده و توصیه می شود که اگر شما هم از دسته افرادی هستید که از تکنیک های لاغری ناامید شده اید، با بکار بستن صحیح این هشت راه کار، می توانید به نتایج مفیدی دست پیدا کنید. این راه کارها عبارتند از:

• با دستی که معمولا با آن کار می کنید، غذا نخورید
در یک مطالعه جدید و جالب کارشناسان تغذیه روش مقابله ساده ای را برای مواقعی که بدون توجه به مقدار غذا مشغول به خوردن می شوید، ارائه کرده است. اغلب در مواقع تماشای تلویزیون یا فیلم غذا خوردن بدون توجه اتفاق می افتد. این کارشناسان توصیه می کنند فقط کافی است دستی را که با آن غذا می خورید، عوض کنید. حالا کمتر می خورید. پژوهشگران یک بسته پاپ کورن تازه یا پاپ کورن یک هفته مانده و سرد و مرطوب را به صورت تصادفی در دست علاقه مندان به فیلم و تلویزیون دادند. این افراد اغلب در حین تماشای فیلم تمام پاپ کورنها را چه تازه و چه مانده، تا آخر خوردند. اما در آزمایشی دیگر، متخصصان دریافتند که وقتی از افراد خواسته شد برای خوردن از دست دیگرشان استفاده کنند مقدار پاپ کورنی که خوردند تا 30 دردصد کاهش پیدا کرد.

• موقع خوردن به آینه نگاه کنید
در حال خوردن غذا مقابل یک آینه بنشینید. در یک بررسی جدید معلوم شده است که وقتی مردم هنگام خوردن، تصویر خود را در آینه تماشا می کنند، مصرف غذاهای پرکالری مثل پنیر خامه ای پرچرب تا حدود یک سوم کاهش پیدا می کند. علت این امر احتمالا این است که وقتی خود را در حال خوردن می بینند، رژیم و اهداف سلامتی را به یاد می آورند.

• رنگ فضای غذاخوری را آبی کنید
از ظرفهایی به رنگ آبی، دستمال سفره آبی، رومیزی آبی، حتی نقاشی های آبی در دیوارهای اتاق غذاخوری یا لامپهای آبی استفاده کنید. طبق مطالعه انجام شده از سوی دکتر وال جونز، شرکت کنندگان در جشنی که در اتاقی با لامپهای آبی برگزار شده بود 33 درصد کمتر از خوراکی های موجود در میهمانی خوردند. علت این امر احتمالا این است که در ذهن ما، رنگ آبی با غذاهای مسموم و کپک زده همراه است، پس ناخودآگاه کمتر می خوریم. از سوی دیگر رنگهای زرد و قرمز تاثیر برعکس دارند. به همین دلیل است که رستورانهای فست فود از رنگهای اشتها آور و محرک استفاده می کنند. پس شما هم از این حقه های ساده استفاده کنید تا رژیم خود را حفظ کنید.

• بو بکشید
بو کشیدن موز، سیب یا نعنا در کم کردن وزن موثر هستند. در یک مطالعه جدید از سوی موسسه مطالعاتی و درمانی «اسمل اند تیست» در شیکاگو از 3000 داوطلب درخواست شد تا این روش را آزمایش کنند. بررسی تایید کرد این افراد هر چه بیشتر رایحه ها را بو کردند، وزن بیشتری از دست دادند به طوری که پس از شش ماه به طور متوسط 13.5 کیلوگرم وزن کم کردند. بi علاوه حتی برخی از داوطلبان توانستند تا هشت کیلوگرم در ماه وزن کم کنند. به نظر می رسد که با بو کشیدن مکرر، مغز فریب خورده و این احساس به وجود می آید که واقعا غذا خورده ایم.

• از عکس های داخل مجله های غذا استفاده کنید
عکس ها را نگه دارید و پیش از اینکه شروع به غذا خوردن کنید به آنها نگاه کنید. این کار باعث می شود ولع تان نسبت به خوردن غذا کاهش پیدا کند.

• در سکوت غذا بخورید
مطالعات نشان داده است که خوردن در محیط پر سروصدا باعث می شود سریعترغذا بخوریم به طوری که مغز ما گاهی اوقات نمی داند سیر شده ایم و در نتیجه بیش از حد غذا می خوریم. این دلیل خوبی است برای اینکه در طول غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنیم. بر اساس این مطالعه افرادی که به دلیل تماشای تلویزیون یا استفاده از کامپیوتر در حین غذا خوردن حواسشان پرت می شود در مقایسه با افرادی که در هر وعده غذایی حواسشان به غذایشان است، احتمال اینکه در طی روز بیشتر میان وعده بخورند، افزایش پیدا می کند.

• هنگام شام لباسهای تنگ بپوشید
معمولا مردم تمایل دارند وقتی که چند کیلو اضافه وزن پیدا می کنند لباسهای گشادتر و راحت تر بپوشند اما متخصصان تغذیه می گویند اگر هنگام غذا خوردن لباسهای تنگ بپوشیم شانس از دست دادن وزن اضافی بیشتر می شود. در این روش اگر شروع به پرخوری کنیم لباس به ما یادآوری می کند که بیشتر از این نمی توانیم بخوریم. همچنین می توانید در آشپزخانه یک شلوار تنگ آویزان کنید تا انگیزه کاهش وزن را به شما یادآوری کند.

• رژیم خمیر دندان بگیرید
به جای دسر شیرین بعد از غذا، دندانهایتان را با خمیر دندان با طعم نعناع مسواک کنید. طعم نعناع علائمی به این مفهوم می فرستد که در این وعده غذایی سیر شده اید و به فرو نشاندن هوس خوردن کمک می کند. به علاوه، طعم نعناع به خوبی با اکثر غذاها آمیخته نمی شود و بنابراین غذا طعم خوب خود را از دست می دهد. احساس تمیزی و تازگی دندانها بسیار لذت بخش است و گاز زدن شکلات یا شیرینی ها دیگر ارزش از دست دادن تمیزی دهان و دندان را نخواهد داشت.
***

یک دیدگاه برای 8 شگرد عجیب برای کاهش وزن

  1. ندا گفت:

    فوق العادست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *