اثر تعداد دفعات معاشقه بر زنان

اثر تعداد دفعات معاشقه بر زنان

همه از تاثیرات کاهش فعالیت جنسی بر روی مردان تا اندازه ای با خبرند ولی کمتر کسی از تاثیر آن بر بدن زن آگاهی دارد. به یاد داشته باشید که علاوه بر تعداد معاشقه، تغییرات هورمونی وعادت ماهانه نیز در میل جنسی زنان نقش دارد. در این جا به بررسی تفاوت های تاثیر کاهش فعالیت جنسی بر زنان و مردان پرداخته می شود.

جدول زیر تفاوت های زن و مرد در حالتی که معاشقه کم شود را نشان می دهد:

زن مرد
میل جنسی کاهش می یابد افزایش می یابد
تحریک پذیری جنسی کاهش می یابد افزایش می یابد
تحریک مورد نیاز برای رسیدن به ارگاسم زیاد کم
امکان رسیدن به ارگاسم مشکل آسان
مدت و شدت ارگاسم کم زیاد

عکس العمل بدن مرد و زن نسبت به کاهش فعالیت جنسی کاملا متفاوت است.همانطور که از جدول بالا مشخص می شود، زن هر چقدر تعداد معاشقه کمتری داشته باشد، میل و لذت جنسی او کمتر شده و مشکلتر ارضاء می شود. برعکس هرچه زنان از لحاظ جنسی بیشتر فعال باشند، علاقه آنها به انجام معاشقه بیشتر خواهد شد.

در یک مقاله دیگر که در کتاب Love Cycle ذکر شده، گفته شده است که تعداد دفعات آمیزش روی تنظیم عادت ماهانه خانم ها نیز موثر است. در این مطالعه عادت ماهانه زنانی که بیشتر از دو بار در هفته آمیزش داشتند منظم تر از کسانی بود که فقط هفته ای یک بار نزدیکی می کردند و زنانی که به ندرت معاشقه می کردند، عادت ماهانه خیلی نامنظمی داشتند.
علت این امر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن زنان فعال از نظر جنسی می باشد. لازم به تذکر است که فقط معاشقه با جنس مخالف باعث این تغییرات هورمونی می شود و خودارضایی و همجنس بازی چنین تاثیری ندارند.

حتما شما می دانید که قابلیت باروری یک زن تا حد زیادی به منظم بودن عادت ماهانه او بستگی دارد؛ پس زنانی که فعالیت جنسی بیشتری دارند، کمتر دچار مشکل ناباروری خواهند شد. از طرف دیگر معمولا هرچه عادت ماهانه نظم بیشتری داشته باشد، سلامت عمومی بدن زن نیز بهتر خواهد بود.

در این مطالعه نتیجه داشتن رابطه جنسی بیش از دو بار در هفته به نسبت تعداد کمتر عبارت بود از:
باروری بهتر، استخوان بندی محکم تر، سلامت قلب و عروق، افسردگی کمتر، کاهش خطر ابتلا به ناراحتی های پستان و رحم، کاهش ناراحتی های بعد از یائسگی.

مجله پزشکی مادر – دکتر انتظاری
***

یک دیدگاه برای اثر تعداد دفعات معاشقه بر زنان

  1. علی گفت:

    کاملا” هر دانایی و علمی (مثل مطلب بالا)،شباهتی بی حدّ به تیغ دارد که هر دوطرف آن شدید می برد و برای برش از جهت درست ،عقل نیاز به جهت دادن صحیح دارد که هدایت آنرا آفرینندهء عوامل مختلف(مثل موارد بالا) بر عهده دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *