قهوه ترک

قهوه ترک

چه موادی لازم داریم؟

دانه های قهوه یا پودر قهوه
آب سرد
شکر

چطوری درست کنیم؟

برای درست کردن قهوه ترک به یک قهوه جوش نیاز داریم اما در ترکیه این ظرف مخصوص درست کردن قهوه ترک، cezve (جذوه) نامیده می شود که جنس آن از برنج، مس یا نقره و یا طلا هم می تواند باشد.
اگر می خواهید از دانه های قهوه استفاده کنید، ابتدا باید دانه های قهوه را آسیاب کنید طوری که دانه های قهوه خیلی خوب آرد شوند و پودر کاملا ریز و یکدستی داشته باشید.

cezve for turkish coffee

بهترین قهوه زمانی به دست می آید که از آب سرد استفاده کنید. بنابراین آب سرد را در قهوه جوش بریزید. برای اندازه گیری از یک فنجان قهوه خوری استفاده نمایید.

برای هر فنجان قهوه، یک قاشق چایخوری سر پر، پودر قهوه اضافه کنید.
قهوه ترک بدون شکر هم تهیه می شود بنابراین اضافه کردن شکر اختیاری است ولی اگر می خواهید شکر اضافه کنید به ازای دو قاشق چایخوری پودر قهوه، یک قاشق چایخوری شکر اضافه کنید. با قاشق هم بزنید تا زمانی که شکر حل شود.

روش تهیه قهوه ترک

قاشق را بیرون آورده و قهوه جوش را روی حرارت ملایم قرار دهید و چشم از آن برندارید تا وقتی که کف روی آن ایجاد شود. به محض این که کف به وجود آمد، قهوه جوش را از روی حرارت بردارید.

روش آماده کردن قهوه ترک

اجازه دهید تا کف ها از بین رفته و بخوابند.

دوباره قهوه جوش را روی حرارت گذاشته و تا روی آن شروع به تولید کف کرد، از روی حرارت بردارید. صبر کنید تا کف روی قهوه بخوابد و سپس قهوه را هم بزنید.

Turkish Coffee

قهوه را در فنجان ریخته و نوش جان کنید.

تهیه قهوه ترک

نکته: در بعضی انواع قهوه ترک، از هل هم استفاده می شود.
***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *